Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 22.09.2019 22:35:54
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Artykuły: wydarzenia
Święto Niepodległości
Tegoroczne gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w nowo wyremontowanej sali naszego WOK . Wśród zaproszonych gości byli burmistrzowie naszej gminy, radni Rady Miejskiej, goście z zaprzyjaźnionej szwedzkiej gminy Staffanstorp, licznie też przybyli mieszkańcy naszego sołectwa.

Zebranie wiejskie 30 marca 2011r.
Na ostatnie wiejskie zebranie sołectwa Dargobądz przyszło ponad 40-tu mieszkańców z naszych trzech wiosek. Niestety nie przyjechali burmistrzowie naszej gminy, wg słów sekretarza gminy byli na wcześniej zaplanowanych spotkaniach . Była natomiast silna reprezentacja urzędników magistratu, z panem S. Łaszczem – sekretarzem gminy przyjechali pani H. Klonowska, pani E. Kwiecińska i pan Z. Augustyniak. Na spotkanie z mieszkańcami sołectwa przyjechał też jeden z radnych, pan K. Janson.

Zebranie mieszkańców 24.04.2012
Na zebraniu mieszkańców naszego sołectwa, które odbyło się w dniu 24 kwietnia br. mogliśmy dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych informacji. Cieszy nas fakt, że tak wielu przedstawicieli władz gminy – burmistrzowie, pan Eugeniusz Jasiewicz i pan Ryszard Mróz, kierownicy referatów, pani Emilia Kwiecińska i pan Zbigniew Augustyniak, dyrektorka Wolińskiego Domu Kultury pani Ewa Grzybowska, dyrektorka wolińskiej biblioteki pani Grażyna Stachura i pan Jan Pesta, przyjechało na spotkanie z mieszkańcami. Obecny też był radny z naszego obwodu pan Konrad Janson.

Zakończenie remontu sali WOK
Pierwszy etap remontu naszej sali widowiskowej dobiegł końca. Olbrzymie zaangażowanie w ostatnich dniach wszystkich pomagających pozwoliło na zakończenie prac w przewidzianym terminie-przed gminnymi obchodami Święta Niepodległości.

Wigilijne spotkanie 2010
Było pięknie – to najczęściej słyszane słowa po zakończeniu jasełek przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu, przedstawionych w dniu 17 grudnia 2010 roku na scenie sali widowiskowej dargobądzkiego sołectwa.

Wieczór poetycki poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II w dargobądzkim kościele.
Filmy z występu dzieci z Dargobądza w kolegiacie wolińskiej w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Iwony Wojdy był poświęcony pamięci Jana Pawła II w piątą rocznicę śmierci. Filmy przesłane przez pana Piotra Kochanka.

W hołdzie Janowi Pawłowi II - wolińska kolegiata
Kolejny raz, w rocznicę śmierci, uczniowie, rodzice i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu oddali hołd Janowi Pawłowi II. W pięknym montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez panią Iwonę Wojdę, przedstawiono życiorys Karola Wojtyły, jego życiowe wybory i dokonania. Wieczór pełen smutku i nostalgii był równocześnie pogodnym i radosnym, gdyż przypadał w niecały miesiąc od wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze.

V Piknik Rodzinny "Kolorowe Lato" 2012
Pan Piotr Kochanek przesłał film z występu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu "Królewna Śnieżka i sześciu krasnoludków" zaprezentowanego podczas V Pikniku Rodzinnego "Kolorowe Lato" 2012, cyklicznej imprezy organizowanej w sołectwie Dargobądz.

Upiększamy naszą wieś
Każdy z nas chce mieszkać w miejscu zadbanym i ładnym, mieć możliwość wypoczynku w terenie bezpiecznym i atrakcyjnym , chce móc spotkać się z przyjaciółmi w przyjemnym otoczeniu. To jest naturalne i zrozumiałe. Niestety wymaga to wysiłku, takie miejsce należy znaleźć lub przygotować, zagospodarować tak, aby było atrakcyjne i gotowe na spotkania. Pani sołtys właśnie z tą myślą zakupiła sadzonki krzewów ozdobnych, które miały upiększyć sołecki plac za salą widowiskową, miejsce które jest przewidziane na imprezy dla wszystkich.

TURNIEJ W „PIŁKARZYKI” W KATEGORII OPEN
W dniach 18 - 19 marca w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbył się turniej w „Piłkarzyki” w kategorii Open. W pierwszym dniu turnieju odbyły się rozgrywki drużynowo. Do walki o tytuł najlepszej drużyny stanęło osiem dwuosobowych zespołów. Taka sama liczba zawodników brała udział w rozgrywkach singlowo.

Trasy Nordic Walking
itle="source: imgur.com" />

Symbolika barw narodowych
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obecnie jednym z najmłodszych świąt państwowych, ustanowionych przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Sukces uczniów szkoły w Dargobądzu
21 kwietnia 2009 r. w Kamieniu Pomorskim odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym, do których przystąpiła Szkoła Podstawowa w Dargobądzu. W rywalizacji z innymi szkołami naszego powiatu PSP Dargobądz zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie pod koniec maja.

remont sali WOK
Po wielu staraniach, deklaracjach i przy ogromnej dozie cierpliwości UDAŁO SIĘ! JEST REMONT SALI WOK!

Przekazanie mienia sołeckiego
W dniu 29.04.2013 roku przekazałam salę sołecką wraz z jej wyposażeniem. Chcę państwa poinformować co zostało zrobione i zakupione w okresie mojej działalności,od 2007 roku do 17.04.2013 roku. Na dzień dzisiejszy przekazuję 1120,- złotych z opłaty za salę oraz umowy na wynajem sali do realizacji, na kwotę 1260, - złotych. Salę przekazuję w bardzo dobrym stanie a jaka była przed rokiem 2007 to wszyscy pamiętamy, straszyła swoim wyglądem. A teraz stała się obok Szkoły i Kościoła, wizytówką naszej wsi (chociaż po ostatniej zabawie zostało nadpalone jedno okno wg zasady niektórych osób „nie moje to nie muszę dbać a tylko korzystać”). Zdaję sobie sprawę, iż w większości zajmowałam się salą (nie zaniedbując innych spraw), jednak jest to inwestycja długoterminowa, ale to co zrobiliśmy było tego warte. Całość artukułu
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie