Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 08.02.2016 00:38:52
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Zaproszenie
Ferie 2016
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia 2016 r w sali WOK w Dargobądzu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólna zabawa na balu karnawałowym. Całość przygotowana została przez Pracowników i Uczniów naszej szkoły, Panią Sołtys i Radę Sołecką oraz Kierownika Domu Kultury.
Były życzenia dla babć i dziadków, występ naszych milusińskich, wspólna zabawa, konkurs na najlepszy strój karnawałowy i poczęstunek.


pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Walentynki 2016
Orszak Trzech Króli 2016

W dniu 6 stycznia 2016 roku punktualnie o godz. 12.00 po raz czwarty przeszedł ulicami Wolina barwny Orszak Trzech Króli.
Podczas Mszy św. w kolegiacie uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele PSP w Dargobądzu przedstawili Jasełka.
Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

pk.


film: Piotr Kochanek


Nowy Rok 2016


życzą:

Sołtys, Rada Sołecka i administrator


Mikołąjki w WOK

„Mikołajki” w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Dnia 6 grudnia 2015 roku Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował „Mikołajki”, w czasie których odbył się m. in. konkurs plastyczny pt. „Portret Świętego Mikołaja”. W kategorii dzieci do lat 8 najlepszą została wybrana praca Leny Halinowskiej, dzieci od lat 9 do 12 praca Gabrieli Michałowskiej, a w kategorii gimnazjum najlepszymi były prace Gabrieli Turek i Sylwii Michałowskiej.
Podsumowano konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa”.
Jurry składające się z gości zaproszonych oceniło prace konkursowe
w następujący sposób:

Dzieci do 6 lat:
I Maja Kowalska
II Marta Michałowska
III Rozalia Kubajczyk

Dzieci od 7 do 9 lat:
I Martyna Zielińska

Dzieci od 10 do 12 lat:
I Julia Tokarz
II Gabriela Michałowska
III Emilia Chodkowska

Gimnazjum:
I Sylwia Michałowska
II Alicja Kowalska

Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody.
Obecne dzieci i młodzież gimnazjalna zostali obdarowani słodkimi upominkami. Poza tym wzięli udział w zabawie plastycznej "kolorowy łańcuch dla Mikołaja" oraz w quizie o świętym Mikołaju, a na zakończenie uczestniczyli w smakowitej zabawie – zdobienie pierniczków.
W czasie spotkania wręczone zostały gościom zaproszonym podziękowania i symboliczne upominki za bezinteresowną pracę na rzecz naszego Ośrodka Kultury.
„Mikołajki” oraz nagrody na konkurs plastyczny: „Kartka Bożonarodzeniowa” sfinansował OKG Wolin.
Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania oraz młodzieży, która wykonała dekoracje.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Andrzejki w WOK

W dniu 28 listopada 2015 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbył się „Wieczór Andrzejkowy” dla dzieci i młodzieży.
Andrzejki to nie tylko okazja do zabawy, ale też podtrzymywanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wieczór ten, był pełen tajemniczych wróżb, przeplatanych tańcem i konkursami.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizowaniu oraz w czasie „Andrzejek”, a szczególnie tej młodzieży, która sama zaoferowała swoją pomoc.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Mirosława Zielińska.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Jasełka 2015

W dniu 21 grudnia 2015 roku w sali widowiskowej WOK uczniowie, nauczyciele i absolwenci PSP w Dargobądzu oraz rodzice i mieszkańcy wystąpili w przepięknych, tradycyjnych już w naszym sołectwie corocznych jasełkach, tak pięknie wpisujących się w niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.
Wśród licznie przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili nas: ks. prałat Jan Uberman, ks. kanonik proboszcz Leszek Konieczny, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, radna Lucyna Siedzielnik i inni.
Po inscenizacji jasełek zakończonej gromkimi brawami, uczestnicy spotkania na zaproszenie sołtys Ireny Bonieckiej zasiedli przy stole do wspólnej wieczerzy. Na suto zastawionych stołach nie zabrakło przepysznych tradycyjnych potraw i ciast przygotowanych przez radę sołecką i mieszkańców. Tradycyjnie już podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie łask bożych, zdrowych, radosnych i spokojnych świąt.
pk.
Film: Piotr Kochanek
Dzień Niepodległości 2015


W dniu 11 listopada br. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczysta msza św. z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mszę, w której uczestniczyli mieszkańcy, uczniowie, pedagodzy oraz przedstawiciele miejscowej OSP ze sztandarem odprawił ksiądz prałat Jan Uberman.
Młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Narodowemy Świętu Odzyskania Niepodległości.

pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Otwarcie boiska

13 października 2015r. o godz. 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie szkolnego boiska po kilkumiesięcznej modernizacji. Na uroczystość przybyli goście: uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele władz miasta, na czele z p. Burmistrzem Ryszardem Mrozem, mieszkańcy sołectwa i wszyscy Ci, którym zależało na odnowieniu boiska i którzy własnymi siłami starali się je unowocześnić. Ks. Pałat Jan Uberman poświęcił obiekt, a dzieci wspólnie z p. Burmistrzem przecięły wstęgę, otwierając tym samym boisko. Na wcześniejszym spotkaniu w sali gimnastycznej p. Dyrektor podziękowała tym wszystkim, którzy najbardziej zaangażowali sie do modernizacji boiska wręczając Im pamiątkowe dyplomy.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie