Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 28.08.2014 13:21:37
EU
Przedszkole pod Daglezją
Informujemy, że od 3 marca rozpoczynamy rekrutację dzieci do Punktu przedszkolnego „Pod daglezją” na rok szkolny 2014/2015. Wnioski można pobrać z naszej strony internetowej, prosimy składać je do 31 marca do godz.12.00 w szkole (w gabinecie dyrektora lub w punkcie przedszkolnym). Przyjmujemy dzieci 3 i 4-letnie. Przedszkole pracuje od godz. 7.00 do 15.00.
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
*

sklepik sołecki
dargobądzkie filmy
polecamy

kontakt
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Zebranie sołeckie
Pożegnanie wakacji
Dożynki sołeckie
Ogłoszenia bieżące

W dniu 13 września 2014 organizowana jest wycieczka do Zielonej Góry
Koszt - 70 zł.
Kontakt - Sołtys nr tel. 601 067 320

W dniu 14 września 2014 organizowany jest wyjazd z Wolina o godz. 8.00 do Barzkowic
Koszt - 25 zł.
Kontakt - Sołtys nr tel. 601 067 320

Dzień Matki i Dziecka

Dnia 30 maja odbyła się impreza w świetlicy w Dargobądzu z okazji dnia Matki i Dziecka oraz oddanie do użytku najmłodszym mieszkańcom sołectwa placu zabaw.
Wstęgę przeciął Pan burmistrz Ryszard Mróz, Panie: Irena Boniecka-sołtys, Jolanta Ziemiańska-dyrektor PSP w Dargobądzu, Ewa Jankowska-Rada Sołecka, Pan Sylwester Jankowski i mały Miłosz Paszek.
Mieszkańcy sołectwa mieli zaszczyt gościć Kapelę Akordeonistów ze Szwecji. Poczęstunek zapewniła sołtys i Rada Sołecka z funduszu sołeckiego.
Występ dzieci, dekorację i nagrody przygotowała Pani Mirosława Zielińska- WOK oraz Pani Ewa Styczeń- biblioteka.
Słodkości na stole to dzieło naszych gospodyń Pań:
- Sabina Szczęsna
- Barbara Ułanowicz
- Krystyna Kozłowska
- Wiktoria Kudej
- Barbara Wieczorek
- Ewa Styczeń
Zabawa była świetna, najbardziej zadowolone były dzieci i mamy. I o to chodziło!
Serdecznie dziękujemy za udział.

Sołtys Irena Boniecka, Ewa Jankowska, Aldona Rutowicz-Rada Sołeckazdjęcia: Aleksandra Kochanek
Konkurs Piosenki Dziecięcej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu już od sześciu lat jest organizatorem Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „O złotą nutkę”. Tegoroczna edycja odbyła się 14 maja o godz. 10:00 w Wolińskim Dworku. W konkursie wzięły udział najpiękniej śpiewające dzieci Gminy Wolin wyłonione w eliminacjach w swoich placówkach.
Jury, w skład którego, jak co roku weszli: aktorzy Pogotowia Teatralnego – Państwo Joanna i Tomasz Jankiewiczowie oraz Iwona Wojda – organizator konkursu z ramienia szkoły, stwierdziło zgodnie, że każdy z uczestników zasłużył na wyróżnienie i nagrody. Dzięki p. Burmistrzowi Eugeniuszowi Jasiewiczowi, wsparciu Rady Rodziców PSP Dargobądz, przyjaciołom szkoły: Fundacji „Pogotowie Teatralne, p. Beacie Mularczyk,
p. Agnieszce Szambelan, p. Andrzejowi Woroniakowi mogliśmy nagrodzić wszystkich wykonawców oraz integrować się przy słodkim poczęstunku.
Bez Państwa pomocy organizacja konkursu nie byłaby możliwa, dlatego składam serdeczne podziękowania za wkład włożony na rzecz rozwoju talentów dzieci naszej gminy.
Żadna ze sztuk nie daje tylu możliwości rozwijania zdolności twórczych, jak właśnie muzyka. Zajęcia muzyczne wspierają rozwój psychiczny, emocjonalny, społeczny, intelektualny i fizyczny dzieci, dlatego dziękuję wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.


Oto laureaci VI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „O złotą nutkę” :

kategoria kl. "0":

I m. - Gabriela Sobańska (PSP Dargobądz)

II m. - Michał Romaniuk (PSP Wolin)

III m. - Martyna Brzezicka (Przedszkole Wolin)

kategoria kl. I-III:

I m. - Oliwia Ozych (PSP Wolin)

II m. - Martyna Dajlid (PSP Kołczewo)

III m. - Natalia Jamrożek (PSP Dargobądz)

kategoria IV-VI:

I m. - Paulina Szydlewska (PSP Troszyn)

II m. - Aleksandra Śrudkowska (PSP Wolin)

III m. - Gabriela Turek (PSP Dargobądz)

IV m. - Natalia Tatar (PSP Kołczewo)

GRATULUJEMY!

Iwona Wojda


Montaż słowno-muzyczny JP II

Montaż słowno-muzyczny pt.: „Droga do świętości papieża Jana Pawła II” wykonaniu uczniów z Dargobądza

Niedawno obchodziliśmy wielką uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Nasz ukochany Ojciec Święty, Papież Polak, należy już do grona Świętych
w niebie i jest dla nas wzorem do naśladowania.
Każdy na swój sposób pragnął podziękować Panu Bogu za dar tego niezwykłego Człowieka w dziejach Polski i świata. Grupa uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli PSP w Dargobądzu pod kierunkiem p. Iwony Wojdy przygotowała montaż słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną pt. „Droga do świętości Jana Pawła II”. Występ odbył się w wolińskiej kolegiacie w dzień poprzedzający kanonizację, tuż po mszy św. odprawionej przez ks. Wikarego Macieja Babickiego. Ksiądz Dziekan Leszek Konieczny serdecznie podziękował za przygotowanie tego występu oraz za wspólną modlitwę. Wcześniej, 2 kwietnia, przedstawienie było również zaprezentowane mieszkańcom naszej gminy w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego montażu. oraz mieszkańcom naszej parafii, którzy włączyli się we wspólne przeżywanie tego wspaniałego czasu.
Zachęcam do obejrzenia występu na stronie: www.szkola-dargobadz.webnode.com.
Iwona WojdaAkademia w WOK Dargobądz

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.


W sobotę 3 maja 2014 roku o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu odbyła się coroczna akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. oraz 10 lat Polski w Unii Europejskiej.
Uroczystość została zorganizowana przez Wiejski Ośrodek Kultury, Bibliotekę, Panią Sołtys oraz Radę Sołecką w Dargobądzu.
W spotkaniu patriotycznym udział wzięli organizatorzy, ksiądz prałat Jan Uberman oraz mieszkańcy Dargobądza i Karnocic.
Część artystyczna przeplatana była informacjami historycznymi oraz utworami literackimi o Konstytucji 3 Maja i Unii Europejskiej. Ważnym i podniosłym momentem uroczystości było odśpiewanie przez Wszystkich Hymnu Państwowego, co zaakcentowało patriotyzm, tak ważny w dzisiejszych czasach.
Ksiądz Prałat nawiązał do kultu Matki Bożej, który pozostawił niezatarty ślad w polskiej kulturze, historii, obyczajach, tradycji oraz tożsamości narodowej.
Świętując, to wydarzenie historyczne nawiązujemy do tradycji z naszej własnej historii i uczymy młode pokolenie miłości do Ojczyzny z myślą, że będzie nas dobrze reprezentowało w zjednoczonej Europie.

Ewa Styczeń
Mirosława Zielińska.

Aby zobaczyć zdjęcia z akademii proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"

Występy z okazji kanonizacji JP II w Wolinie

W dniu 26 kwietnia 2014r. w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie miało miejsce uroczyste przedstawienie słowno-muzyczne z okazji kanonizacji papieża polaka Jana Pawła II pt.

"Droga do świętości papieża Jana Pawła II"


W przedstawieniu pod kierunkiem Iwony Wojdy udział wzięli uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu. Wcześniej 2 bm. przedstawienie było również zaprezentowane mieszkańcom naszego sołectwa w kościele pw Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu.


Konkurs ortograficzny

Już po raz dziewiąty 24 kwietnia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dargobądzu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Konkurs jak zawsze objęty był patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolin. Uczestniczyli w nim najlepsi uczniowie z pięciu szkół naszej gminy. Dzieci przez godzinę zmagały się z zadaniami ortograficznymi o różnym stopniu trudności, rozwiązywały krzyżówki, rebusy, wykazywały się nabytą wiedzą ortograficzną. Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu test okazał się dla dzieci prosty.
Po wyczerpującej pracy uczestnicy udali się na zasłużony poczęstunek, po którym wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez nauczycieli szkoły w Dargobądzu.
W IX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla klas trzecich najlepszymi okazali się:
Antoni Felisiak (szkoła Wolin) - I miejsce
Piotr Łukjaniec (szkoła Dargobądz) i Maja Gabryszak (szkoła Wolin ) – II miejsce
Martyna Wiśniewska ( szkoła Ładzin) – III miejsce.

Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że różnice punktowe uzyskane przez uczestników były bardzo niewielkie co świadczy o ich dobrej znajomości reguł ortograficznych. Gratulujemy nauczycielom znakomitego przygotowania uczniów .

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom a w szczególności Panu Burmistrzowi-Eugeniuszowi Jasiewiczowi, Radzie Rodziców PSP w Dargobądzu dzięki którym można było ufundować wartościowe nagrody dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników i podjąć ich smacznym poczęstunkiem.

Zapraszamy serdecznie uczniów tegorocznych klas drugich do udziału w X jubileuszowej edycji konkursu już w następnym roku.


B.Gołębiowska


Zdjęcia
proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"
Kiermasz Wielkanocny
Dnia 17 kwietnia w Wolinie odbył się
„KIERMASZ WIELKANOCNY”
w którym udział wzięło Sołectwo Dargobądz
oraz dzieci z tutejszego Ośrodka Kultury.
Wystawiliśmy na sprzedaż różne stroiki i ozdoby świąteczne.
Jednak największym powodzeniem cieszył się
„symboliczny zielony owies”,
a także ciasta domowego wypieku.

Słodkie pyszności przygotowały panie:

• Krystyna Kozłowska
• Sabina Szczęsna
• Barbara Wieczorek.

Za urozmaicenie i udział w kiermaszu
serdecznie dziękujemy.

Rada Sołecka
Sołtys Dargobądza Irena Boniecka
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
baza noclegowa
komunikacja


trasy Nordic Walking
licznik odwiedzin
Analitycs

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie