Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 29.05.2016 03:47:33
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Dzień Matki Taty i Dziecka
55-lecie posługi kapłańskiej ks. J. Ubermana

W dniu 14 maja 2016 roku w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez naszego księdza Prałata Jana Ubermana. W tym roku świętuje On 55-lecie posługi kapłańskiej. Licznie przybyli parafianie, goście i przyjaciele księdza Prałata swą obecnością dziękowali dostojnemu Jubilatowi za trudną, ale jakże owocną duszpasterską posługę oraz życzyli wszystkiego, co najlepsze na dalsze i jak najdłuższe lata posługi kapłańskiej.
pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Majówka 2016


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Osada Vikingów Wolin
Apel OSP
Numeracja budynków w Dargobądzu

W centrum Dargobądza przy tablicy ogłoszeń posadowiona została tablica poglądowa z numeracją domów w naszej miejscowości. Ma ona za zadanie ułatwić odnalezienie właściwej posesji pracownikom firm kurierskich ,służbom ratunkowym itp.
pk.

Dzień SołtysaZ okazji Dnia Sołtysa naszej przemiłej Pani Sołtys Irenie Bonieckiej, dużo zdrowia, uśmiechu każdego dnia, radości w życiu osobistym i wytrwałości w rozwiązywaniu codziennych sołeckich spraw życzą:
mieszkańcy, Rada Sołecka i administrator.


pk.
Ferie w WOK 2016

Ferie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował ferie dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00.
Uczestnicy brali udział w takich formach aktywności jak: „kreatywne ferie”, zabawy kulinarne, zabawy integracyjne, gry stolikowe i komputerowe, układanie puzzli, rozgrywki w „Piłkarzyki”, warcaby, remika liczbowego i grę komputerową, dyskoteka z okazji „Walentynek”, warsztaty kuglarskie oraz prelekcja.
W ramach „kreatywnych ferii” wykonane zostały prace plastyczne pt. „Bałwanki”, zimowe witraże z papieru, motywy plastyczne techniką „Iris holding”, zimowe zakładki do książek, prace z masy solnej, techniką decoupage ozdobione zostały serca styropianowe oraz podkładki z papierowej wikliny, ulepione zwierzątka z plasteliny.
W tłusty czwartek zajadaliśmy się faworkami.
Podczas zabaw kulinarnych młodzi cukiernicy zrobili oponki i orzeszki.
Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami kuglarskimi, które poprowadził Klaun Tomi. Dzieci i młodzież wykonali m.in. własne piłki do żonglowania, piramidy akrobatyczne, żonglowali, jeździli na mini rowerze, ćwiczyli na równoważni ...
Podczas zajęć odbyły się rozgrywki w remika liczbowego i warcaby oraz turniej w „Piłkarzyki”, w którym I - sze miejsce zajęła Ala Kowalska, II – Sylwia Michałowska, III – Gabrysia Michałowska. Dziewczyny otrzymały nagrody rzeczowe.
W piątek odbyło się zakończenie ferii zwieńczone konkursem plastycznym pt. „Najfajniejsze zajęcia w czasie ferii”, rozgrywkami w paintball oraz wręczeniem nagród za aktywność w czasie zajęć.
W tym dniu odbyła się też prelekcja wygłoszona przez panią z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim na temat dopalaczy dla młodzieży, a dla dzieci na temat zdrowego odżywiania.
W czasie ferii w naszym ośrodku kultury z różnych form zajęć skorzystało razem ponad 30 młodszych i starszych dzieci.
W każdym dniu był poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).
Materiały do zajęć, poczęstunek, nagrody sfinansowane zostały przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.Dziękuję wszystkim za udział, a szczególnie tym, którzy pomagali w czasie zajęć, radnej pani Lucynie Siedzielnik za przekazane nagrody, pani Sołtys Irenie Bonieckiej za słodycze, współpracę, udostępnienie i przygotowanie sali oraz poczęstunku na warsztaty kuglarskie.

Mirosława Zielińska
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Nowy wóz w OSP Dargobądz

W dniu 5 lutego br. dzięki staraniom zarządu OSP, burmistrza i komendanta ochrony p-poż miasta i gminy Wolin nasza OSP otrzymała wóz bojowy marki Renault.
Zastąpi on wysłużonego już Jelcza. Nowy pojazd, nowocześniejszy, lepiej wyposażony daje dużo większe możliwości ratowniczo- gaśnicze. Napęd na wszystkie koła umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.
Obecnie trwają ostatnie prace adaptacyjne i już za kilka dni wejdzie on do służby w OSP Dargobądz.

pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia 2016 r w sali WOK w Dargobądzu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólna zabawa na balu karnawałowym. Całość przygotowana została przez Pracowników i Uczniów naszej szkoły, Panią Sołtys i Radę Sołecką oraz Kierownika Domu Kultury.
Były życzenia dla babć i dziadków, występ naszych milusińskich, wspólna zabawa, konkurs na najlepszy strój karnawałowy i poczęstunek.


pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Orszak Trzech Króli 2016

W dniu 6 stycznia 2016 roku punktualnie o godz. 12.00 po raz czwarty przeszedł ulicami Wolina barwny Orszak Trzech Króli.
Podczas Mszy św. w kolegiacie uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele PSP w Dargobądzu przedstawili Jasełka.
Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

pk.


film: Piotr Kochanek


Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie