Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 22.09.2019 22:35:32
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Jasełka

W dniu 04.01.2019 r. w sali WOK w Dargobądzu odbyły się Jasełka przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Iwony Wojdy. W organizację tego widowiska zaangażowali się również nasza Pani sołtys Irena Boniecka wraz z radą sołecką, oraz kierownik WOK Pani Mirosława Zielińska.
Na początku mieszkańców i przybyłych gości powitała dyrektor PSP w Dargobądzu Pani Jolanta Ziemiańska i z-ca burmistrza Wolina Pan Marek Grocholski oraz radny Pan Marcel Szuliński.
Po wspaniałym przedstawieniu, licznie zebrana publiczność podziękowała naszym młodym aktorom gromkimi brawami. Było również tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd przy głosowym wsparciu Pani Iwony Wojdy.
Wspomnieć również należy, że nasza młodzież tradycyjnie już, jak co roku uświetniła Orszak Trzech Króli w Wolinie, wystawiając skróconą wersję Jasełek w miejscowej kolegiacie.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Film: Piotr Kochanek

Krzyż zasługi dla naszej mieszkanki

Wieloletnia mieszkanka naszej wsi Pani Bogdana Łągiewka odznaczona została przez Arcybiskupa Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego Andrzeja Dzięgę Krzyżem Zasługi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Główna uroczystość odbyła się w Szczecinie, natomiast w ubiegłą niedzielę w naszym kościele gratulacje oraz podziękowania za wiele lat poświęcenia złożyli, sołtys Irena Boniecka, radny Marcel Szuliński oraz mieszkańcy.
Szczerze gratulujemy i życzymy dużo zdrowia.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
100 Lecie Niepodległości

W dniu 11 listopada 2018 r w sali widowiskowej Wiejskiego Ośrodka Kultury w Dargobądzu odbył się koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów naszej szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Zuzanny Kowalskiej oraz Iwony Wojdy.
Uroczysta akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Mieszkańcy sołectwa zostali przez dzieci również zaproszeni do wykonania kilku pieśni patriotycznych.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom, Pani Sołtys Irenie Bonieckiej radzie sołeckiej, Pani Mirosławie Zielińskiej z WOK, radnemu Marcelowi Szulińskiemu oraz mieszkańcom za przygotowanie i wspólne świętowanie tak ważnego dla serca każdego Polaka święta.
pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dożynki 2018

W dniu 25 sierpnia 2018 roku odbyły się coroczne sołeckie uroczystości dożynkowe. O godz. 19-tej mszę św. dziękczynną w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odprawił proboszcz ks. Leszek Konieczny, dziękując rolnikom za ich codzienną trudną pracę. Po mszy św. na zaproszenie sołtys Ireny Bonieckiej mieszkańcy oraz przybyli goście udali się do świetlicy wiejskiej na przygotowaną biesiadę. Zabawę umilał występ zespołu Ostromice.
W imieniu sołtys składam podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych dożynek.
pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dzień Matki Ojca i Dziecka 2018

W dniu 06 czerwca 2018 r. w sali WOK w Dargobądzu odbył się festyn rodzinny pod hasłem Dzień Matki Ojca i Dziecka zorganizowany przez WOK, OSP, Radę Sołecką i Sołtys naszej miejscowości.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Między innymi gry, konkursy i zabawy, które poprowadziły Panie: Sołtys Irena Boniecka oraz Kierownik WOK Mirosława Zielińska przy pomocy rodziców naszych milusińskich. Druhowie z naszej OSP dali pokaz gaśniczy oraz zademonstrowali sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla przybyłych gości. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspólną zabawę, zapraszając jednocześnie na kolejne spotkania sołeckie.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Majówka 2018

W dniu 28.04.2018 r. odbyła się coroczna majówka sołecka.
W programie było wiele atrakcji, m.in: gry i zabawy dla najmłodszych oraz grill. Kiełbaski serwowała Pani sołtys Irena Boniecka. W czynie społecznym obecni mieszkańcy odnowili wyposażenie placu zabaw oraz uprzątnęli teren przy sali. Wszystkim dziękujemy za przybycie i pomoc oraz wspólną zabawę.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Jasełka 2017

19 grudnia 2017 r. o godz. 18:00, w sali sołeckiej w Dargobądzu odbyły się jasełka połączone z wigilią oraz kiermaszem ozdób świątecznych. Organizatorami wydarzenia byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu, Rada Rodziców PSP, Wiejski Ośrodek Kultury wspólnie z p. Sołtys i Radą Sołecką. Wszystkim pięknie dziękujemy za zaangażowanie.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
WOŚP 2018

13 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Dargobądzu odbyło się spotkanie karnawałowe w rytmie WOŚP zorganizowane przez WOK, sołtys i radę sołecką.
Organizatorzy przygotowali m. in. loterię fantową, kiermasz pyszności, malowanie buziek dla najmłodszych oraz zabawy integracyjne.
pk.
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Mikołajki 2017

W dniu 9 grudnia 2017 odbyła się w świetlicy wiejskiej zabawa mikołajkowa dla najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa zorganizowana przez sołtys, radę sołecką oraz WOK.
pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Ćwiczenia p-poż

Film: Piotr Kochanek
11 Listopada 2017

W dniu 11 listopada w świetlicy wiejskiej odbyła się zorganizowana przez WOK, Sołtysa i Radę Sołecką wieczornica z okazji Święta Niepodległości.
Dzieci z naszego sołectwa przedstawiły program artystyczny. Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali poczęstunek.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie