Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 31.03.2020 01:27:53
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Piknik 2019

W dniu 01.06.2019 r odbyła się uroczystość w naszej wsi z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca oraz Strażaka.
Całość rozpoczęła występem dzieci z naszej szkoły podstawowej. Zgromadzeni mieszkańcy oraz przybyli goście m.in. Pani Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska, radni Panowie Waldemar Dubrawski i Bogdan Czaplicki nie żałowali braw za wspaniałe przedstawienie.
Po występach odbyła się uroczysta msza św. w intencji zmarłych druhów z naszej OSP. Na tle sztandaru naszej jednostki wdowom po zmarłych kwiaty wręczył radny Marcel Szuliński i sołtys Agnieszka Wischnewska.
Następnie odbył się piknik rodzinny na placu sołeckim gdzie serwowano pyszną grochówkę z wojskowej mobilnej kuchni polowej oraz kiełbaski i kaszankę z grilla. Dzieci brały udział w licznych konkursach i niespodziankach przygotowanych przez organizatorów. Nie zabrakło słodyczy i lodów. Strażacy przygotowali pokaz wydobywania poszkodowanego z samochodu oraz gaszenia pożaru. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem i osobiście spróbować swych sił polewając ze strażackiej sikawki. Dziękujemy strażakom z OSP Lubin za przybycie i udział w pokazach.Szczególnie miłe było przywiezienie przez organizatorów dzieci z Domu Dziecka w Wisełce
Udana impreza zakończyła się późnym wieczorem.
Organizatorami byli: Koło Gospodyń Wiejskich, radny, sołtys i rada sołecka, WOK i OSP Dargobądz.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Sprzątanie sołectwa 2019

W dniu 30 marca 2019 r sołtys, radny i mieszkańcy wzięli udział w porządkowaniu terenu naszej wsi.
Po zakończonej pracy były przygotowane przez organizatorów pieczone kiełbaski. Wszystkim uczestnikom tej akcji serdecznie dziękujemy!
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Ferie 2019

Ferie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował w czasie ferii zajęcia
dla dzieci i młodzieży.
W pierwszym dniu odbył się spektakl teatru Krak-Art z Krakowa pt. „Magiczna kraina Czarnoksiężnika Ozona” oraz Dzień Babci i Dziadka wspólnie zorganizowany z panią sołtys Ireną Boniecką i radą sołecką w Dargobądzu.
W czwartek dzieci bawiły się na balu karnawałowym biorąc udział w różnych konkursach i zabawach.
Uczestnicy zajęć wzięli udział w takich formach aktywności jak: „kreatywne ferie”, zabawy z chustą animacyjną, gry stolikowe, układanie puzzli, rozgrywki w „Piłkarzyki”, ping-ponga oraz darta.
Podczas „kreatywnych ferii” dzieci ozdobiły drewniane szkatułki techniką decoupage, wykonały piękne bransoletki z muliny oraz włóczkowe zwierzaki „pomponiaki”.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z artystą plastykiem podczas, których powstały piękne kartki walentynkowe, a na koniec uczestnicy otrzymali swoje karykatury narysowane przez instruktora.
W piątek zakończyliśmy ferie licznymi konkursami.
W każdym dniu dzieci miały zapewniony poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).

Dziękuję jednej z mam za wykonanie z dziećmi pięknych bransoletek z muliny, dziewczynkom za pomoc w czasie zajęć oraz naszemu radnemu za odtwarzanie muzyki na balu karnawałowym.
Materiały do zajęć, poczęstunek oraz nagrody zostały sfinansowane przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.
Występ teatru Krak-Art umilił nam czas dzięki OKG Wolin i GKRPA
w Wolinie.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Dzień Kobiet 2019

W dniu 10 marca 2019 w Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu odbyło się spotkanie z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet.
Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek, kawę, herbatę i napoje. Każda z przybyłych Pań otrzymała kwiatek i najlepsze życzenia.
Zabawę uświetnił pokaz tańca orientalnego w wykonaniu szczecińskiego zespołu SAHIBA DISY, w którym występuje nasza mieszkanka Kasia Pałka.
Organizatorami byli: Koło Gospodyń Wiejskich, W.O.K., Sołtys, Rada Sołecka, Radny.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Film: Piotr Kochanek

Zebrania

Informujemy, że w każdą ostatnią niedzielę miesiąca
w Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu
odbywać się będą zebrania z
Radnym, Sołtysem i Radą Sołecką
o godz. 11:00

Zapraszamy
Wybór sołtysa

W dniu 12. 02. 2019 r mieszkańcy sołectwa wybrali w głosowaniu nowego sołtysa i radę sołecką. Nowym sołtysem została Pani

Agnieszka Wischnewski

skład Rady Sołeckiej:

Edward Flacht
Marzena Mackiewicz
Katarzyna Pałka
Mirosława Zielińska


Gratulujemy!

pk.
Dzień babci i dziadka

W dniu 28 stycznia 2019 r. w świetlicy wiejskiej odbyło się przedstawienie Teatru Krak-Art pt. "Magiczna Kraina Czarnoksiężnika Ozona". Po przedstawieniu zorganizowano poczęstunek i konkursy z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Impreza przygotowana została przez WOK, Sołtysa i Radę Sołecką.
pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
WOŚP 2019

W dniu 13 stycznia 2019 r w Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Tym razem głównym celem tego szczytnego przedsięwzięcia było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Organizatorzy: PSP Dargobądz, WOK Dargobądz, Aleksandra Brzezicka, Sołtys i Rada Sołecka oraz partnerzy: OSP Dargobądz, radny Marcel Szuliński oraz WOPR Wolin przygotowali szereg atrakcji, a licznie przybyli mieszkańcy i goście chętnie zasilali puszki orkiestry.
Wystąpił zespół Domysłów, odbył się konkurs talentów w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pokaz technik ratowniczych przygotowany przez ratowników WOPR z Wolina, OSP zaprezentowało sprzęt ratunkowo-gaśniczy używany w akcjach ratujących życie i mienie obywateli. Ponadto przeprowadzono loterię fantową, kiermasz ciast, warsztaty malarskie, malowanie twarzy, turniej pin-ponga i wiele innych.
Wiele emocji przyniosła licytacja przekazanych przez sponsorów, firmy i osoby prywatne przedmiotów i innych atrakcji jak np. rejs jachtem po Zalewie Szczecińskim czy wouhery do SPA, mająca na celu wsparcie finansowe tego szczytnego celu, jakim jest bezinteresowne pomaganie innym.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Jasełka

W dniu 04.01.2019 r. w sali WOK w Dargobądzu odbyły się Jasełka przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Iwony Wojdy. W organizację tego widowiska zaangażowali się również nasza Pani sołtys Irena Boniecka wraz z radą sołecką, oraz kierownik WOK Pani Mirosława Zielińska.
Na początku mieszkańców i przybyłych gości powitała dyrektor PSP w Dargobądzu Pani Jolanta Ziemiańska i z-ca burmistrza Wolina Pan Marek Grocholski oraz radny Pan Marcel Szuliński.
Po wspaniałym przedstawieniu, licznie zebrana publiczność podziękowała naszym młodym aktorom gromkimi brawami. Było również tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd przy głosowym wsparciu Pani Iwony Wojdy.
Wspomnieć również należy, że nasza młodzież tradycyjnie już, jak co roku uświetniła Orszak Trzech Króli w Wolinie, wystawiając skróconą wersję Jasełek w miejscowej kolegiacie.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Film: Piotr Kochanek

Krzyż zasługi dla naszej mieszkanki

Wieloletnia mieszkanka naszej wsi Pani Bogdana Łągiewka odznaczona została przez Arcybiskupa Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego Andrzeja Dzięgę Krzyżem Zasługi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Główna uroczystość odbyła się w Szczecinie, natomiast w ubiegłą niedzielę w naszym kościele gratulacje oraz podziękowania za wiele lat poświęcenia złożyli, sołtys Irena Boniecka, radny Marcel Szuliński oraz mieszkańcy.
Szczerze gratulujemy i życzymy dużo zdrowia.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
100 Lecie Niepodległości

W dniu 11 listopada 2018 r w sali widowiskowej Wiejskiego Ośrodka Kultury w Dargobądzu odbył się koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów naszej szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Zuzanny Kowalskiej oraz Iwony Wojdy.
Uroczysta akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Mieszkańcy sołectwa zostali przez dzieci również zaproszeni do wykonania kilku pieśni patriotycznych.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom, Pani Sołtys Irenie Bonieckiej radzie sołeckiej, Pani Mirosławie Zielińskiej z WOK, radnemu Marcelowi Szulińskiemu oraz mieszkańcom za przygotowanie i wspólne świętowanie tak ważnego dla serca każdego Polaka święta.
pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
Gabaryty wiosna 2020
Gabaryty jesień 2020
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie