Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 24.09.2018 06:16:45
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Nowy wóz w OSP Dargobądz

W dniu 5 lutego br. dzięki staraniom zarządu OSP, burmistrza i komendanta ochrony p-poż miasta i gminy Wolin nasza OSP otrzymała wóz bojowy marki Renault.
Zastąpi on wysłużonego już Jelcza. Nowy pojazd, nowocześniejszy, lepiej wyposażony daje dużo większe możliwości ratowniczo- gaśnicze. Napęd na wszystkie koła umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.
Obecnie trwają ostatnie prace adaptacyjne i już za kilka dni wejdzie on do służby w OSP Dargobądz.

pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia 2016 r w sali WOK w Dargobądzu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólna zabawa na balu karnawałowym. Całość przygotowana została przez Pracowników i Uczniów naszej szkoły, Panią Sołtys i Radę Sołecką oraz Kierownika Domu Kultury.
Były życzenia dla babć i dziadków, występ naszych milusińskich, wspólna zabawa, konkurs na najlepszy strój karnawałowy i poczęstunek.


pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Orszak Trzech Króli 2016

W dniu 6 stycznia 2016 roku punktualnie o godz. 12.00 po raz czwarty przeszedł ulicami Wolina barwny Orszak Trzech Króli.
Podczas Mszy św. w kolegiacie uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele PSP w Dargobądzu przedstawili Jasełka.
Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

pk.


film: Piotr Kochanek


Mikołąjki w WOK

„Mikołajki” w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Dnia 6 grudnia 2015 roku Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował „Mikołajki”, w czasie których odbył się m. in. konkurs plastyczny pt. „Portret Świętego Mikołaja”. W kategorii dzieci do lat 8 najlepszą została wybrana praca Leny Halinowskiej, dzieci od lat 9 do 12 praca Gabrieli Michałowskiej, a w kategorii gimnazjum najlepszymi były prace Gabrieli Turek i Sylwii Michałowskiej.
Podsumowano konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa”.
Jurry składające się z gości zaproszonych oceniło prace konkursowe
w następujący sposób:

Dzieci do 6 lat:
I Maja Kowalska
II Marta Michałowska
III Rozalia Kubajczyk

Dzieci od 7 do 9 lat:
I Martyna Zielińska

Dzieci od 10 do 12 lat:
I Julia Tokarz
II Gabriela Michałowska
III Emilia Chodkowska

Gimnazjum:
I Sylwia Michałowska
II Alicja Kowalska

Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody.
Obecne dzieci i młodzież gimnazjalna zostali obdarowani słodkimi upominkami. Poza tym wzięli udział w zabawie plastycznej "kolorowy łańcuch dla Mikołaja" oraz w quizie o świętym Mikołaju, a na zakończenie uczestniczyli w smakowitej zabawie – zdobienie pierniczków.
W czasie spotkania wręczone zostały gościom zaproszonym podziękowania i symboliczne upominki za bezinteresowną pracę na rzecz naszego Ośrodka Kultury.
„Mikołajki” oraz nagrody na konkurs plastyczny: „Kartka Bożonarodzeniowa” sfinansował OKG Wolin.
Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania oraz młodzieży, która wykonała dekoracje.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Andrzejki w WOK

W dniu 28 listopada 2015 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbył się „Wieczór Andrzejkowy” dla dzieci i młodzieży.
Andrzejki to nie tylko okazja do zabawy, ale też podtrzymywanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wieczór ten, był pełen tajemniczych wróżb, przeplatanych tańcem i konkursami.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizowaniu oraz w czasie „Andrzejek”, a szczególnie tej młodzieży, która sama zaoferowała swoją pomoc.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Mirosława Zielińska.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Jasełka 2015

W dniu 21 grudnia 2015 roku w sali widowiskowej WOK uczniowie, nauczyciele i absolwenci PSP w Dargobądzu oraz rodzice i mieszkańcy wystąpili w przepięknych, tradycyjnych już w naszym sołectwie corocznych jasełkach, tak pięknie wpisujących się w niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.
Wśród licznie przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili nas: ks. prałat Jan Uberman, ks. kanonik proboszcz Leszek Konieczny, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, radna Lucyna Siedzielnik i inni.
Po inscenizacji jasełek zakończonej gromkimi brawami, uczestnicy spotkania na zaproszenie sołtys Ireny Bonieckiej zasiedli przy stole do wspólnej wieczerzy. Na suto zastawionych stołach nie zabrakło przepysznych tradycyjnych potraw i ciast przygotowanych przez radę sołecką i mieszkańców. Tradycyjnie już podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie łask bożych, zdrowych, radosnych i spokojnych świąt.
pk.
Film: Piotr Kochanek
Dzień Niepodległości 2015


W dniu 11 listopada br. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczysta msza św. z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mszę, w której uczestniczyli mieszkańcy, uczniowie, pedagodzy oraz przedstawiciele miejscowej OSP ze sztandarem odprawił ksiądz prałat Jan Uberman.
Młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Narodowemy Świętu Odzyskania Niepodległości.

pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Otwarcie boiska

13 października 2015r. o godz. 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie szkolnego boiska po kilkumiesięcznej modernizacji. Na uroczystość przybyli goście: uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele władz miasta, na czele z p. Burmistrzem Ryszardem Mrozem, mieszkańcy sołectwa i wszyscy Ci, którym zależało na odnowieniu boiska i którzy własnymi siłami starali się je unowocześnić. Ks. Pałat Jan Uberman poświęcił obiekt, a dzieci wspólnie z p. Burmistrzem przecięły wstęgę, otwierając tym samym boisko. Na wcześniejszym spotkaniu w sali gimnastycznej p. Dyrektor podziękowała tym wszystkim, którzy najbardziej zaangażowali sie do modernizacji boiska wręczając Im pamiątkowe dyplomy.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Sprzątanie świata 2015

Dnia 3 października Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował coroczną akcję „Sprzątanie Świata”, którą w tym roku objęliśmy tereny przy drodze głównej w Dargobądzu, część terenóww stronę Mokrzycy oraz okolice wiaduktu.
Po zakończonej wyprawie na uczestników czekała kiełbaska z grilla,słodki poczęstunek oraz napoje.
W tym roku w akcji udział wzięło 12 osób, w tym dwie osoby dorosłe.
Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, a przede wszystkim Oli za pomoc w czasie akcji, najmłodszym uczestnikom ponadto gratuluję wytrwałości.

Mirosława Zielińska


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Powitanie jesieni

Powitanie Jesieni” w Dargobądzu
Dnia 26 września Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizował „Powitanie Jesieni”.
Spotkanie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym pt. „Pani Jesień”.
Dzieci i młodzież wykonywały prace plastyczne z użyciem kredek. Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych. Najładniejszą pracę w grupie dzieci do 8 lat wykonała Marta Michałowska, w kategorii dzieci do lat 12 Gabriela Michałowska, natomiast w kategorii gimnazjum - Sylwia Michałowska.
Następnie odbyły się wybory p.n. „Pani Jesień”, którą została Maja Kowalska. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę „moc witamin”.
Dzieci i młodzież uczestniczyli w różnych konkursach sprawnościowych.
Uczestnicy "Powitania Jeseini" oprócz „talerza witamin”, słodkości oraz napojów mieli zapewnione kiełbaski z grilla.
Spotkanie sfinansowane było ze środków sołeckich i OKG Wolin.

Mirosława Zielińska.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Dożynki sołeckie 2015

W dniu 29.08.2015 r. obchodziliśmy Dożynki Sołeckie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. którą odprawił w naszym kościele ks. prałat Jan Uberman błogosławiąc dary plonów i dziękując rolnikom za ich trudną codzienną pracę. Po mszy wieniec przeniesiony został przez członków miejscowej OSP wraz z mieszkańcami do sali widowiskowej WOK gdzie przewidziano m.in. występ kapeli "Ostromice" oraz poczęstunek, przygotowany przez radę sołecką z sołtys Ireną Boniecką na czele oraz licznych mieszkańców naszego sołectwa.
Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz oraz proboszcz Wolina ks. Leszek Konieczny.
Zabawa dożynkowa trwała do późnych godzin wieczornych.

pk.
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie