Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 31.03.2020 03:05:00
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Dożynki 2018

W dniu 25 sierpnia 2018 roku odbyły się coroczne sołeckie uroczystości dożynkowe. O godz. 19-tej mszę św. dziękczynną w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odprawił proboszcz ks. Leszek Konieczny, dziękując rolnikom za ich codzienną trudną pracę. Po mszy św. na zaproszenie sołtys Ireny Bonieckiej mieszkańcy oraz przybyli goście udali się do świetlicy wiejskiej na przygotowaną biesiadę. Zabawę umilał występ zespołu Ostromice.
W imieniu sołtys składam podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych dożynek.
pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dzień Matki Ojca i Dziecka 2018

W dniu 06 czerwca 2018 r. w sali WOK w Dargobądzu odbył się festyn rodzinny pod hasłem Dzień Matki Ojca i Dziecka zorganizowany przez WOK, OSP, Radę Sołecką i Sołtys naszej miejscowości.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Między innymi gry, konkursy i zabawy, które poprowadziły Panie: Sołtys Irena Boniecka oraz Kierownik WOK Mirosława Zielińska przy pomocy rodziców naszych milusińskich. Druhowie z naszej OSP dali pokaz gaśniczy oraz zademonstrowali sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla przybyłych gości. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspólną zabawę, zapraszając jednocześnie na kolejne spotkania sołeckie.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Majówka 2018

W dniu 28.04.2018 r. odbyła się coroczna majówka sołecka.
W programie było wiele atrakcji, m.in: gry i zabawy dla najmłodszych oraz grill. Kiełbaski serwowała Pani sołtys Irena Boniecka. W czynie społecznym obecni mieszkańcy odnowili wyposażenie placu zabaw oraz uprzątnęli teren przy sali. Wszystkim dziękujemy za przybycie i pomoc oraz wspólną zabawę.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Jasełka 2017

19 grudnia 2017 r. o godz. 18:00, w sali sołeckiej w Dargobądzu odbyły się jasełka połączone z wigilią oraz kiermaszem ozdób świątecznych. Organizatorami wydarzenia byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu, Rada Rodziców PSP, Wiejski Ośrodek Kultury wspólnie z p. Sołtys i Radą Sołecką. Wszystkim pięknie dziękujemy za zaangażowanie.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
WOŚP 2018

13 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Dargobądzu odbyło się spotkanie karnawałowe w rytmie WOŚP zorganizowane przez WOK, sołtys i radę sołecką.
Organizatorzy przygotowali m. in. loterię fantową, kiermasz pyszności, malowanie buziek dla najmłodszych oraz zabawy integracyjne.
pk.
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Mikołajki 2017

W dniu 9 grudnia 2017 odbyła się w świetlicy wiejskiej zabawa mikołajkowa dla najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa zorganizowana przez sołtys, radę sołecką oraz WOK.
pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Ćwiczenia p-poż

Film: Piotr Kochanek
11 Listopada 2017

W dniu 11 listopada w świetlicy wiejskiej odbyła się zorganizowana przez WOK, Sołtysa i Radę Sołecką wieczornica z okazji Święta Niepodległości.
Dzieci z naszego sołectwa przedstawiły program artystyczny. Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali poczęstunek.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Powitanie jasieni 2017

Dnia 22 września Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizował „Powitanie Jesieni”.
Spotkanie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym pt. „Skarby Jesieni”.
Dzieci i młodzież wykonały piękne i ciekawe prace plastyczne.
Następnie uczestniczyli w różnych konkursach zręcznościowych.
Dziewczynki wzięły udział w konkursie „Pani Jesień” oraz zabawie kreatywnej „Jesienna Moda” podczas, której stworzyły piękne stroje z papieru oraz folii piankowej.
Dla uczestników spotkania przygotowany był poczęstunek.
Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji spotkania, a uczestnikom za przybycie i dobrą zabawę.

Mirosława Zielińska.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dożynki 2017

W dniu 26 sierpnia 2017 roku obchodziliśmy coroczne Dożynki Sołeckie. Po mszy św. odprawionej przez proboszcza ks. Leszka Koniecznego wieniec dożynkowy przeniesiony został do sali widowiskowej WOK. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz oraz Sołtys Irena Boniecka podziękowali rolnikom za ich codzienną trudną pracę zapraszając mieszkańców i przybyłych gości do wspólnego poczęstunku.
pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
70-lecie OSP

W dniu 01 lipca 2017 roku w Dargobądzu odbyły się uroczystości z okazji 70 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej.
Po uroczystej mszy św. celebrowanej w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej pododdziały przemaszerowały do strażnicy OSP. Następnie prezes dh. Sławomir Dziubich przedstawił rys historyczny powstania naszej straży. Głos zabrali przybyli przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, PSP w Kamieniu Pom. oraz organizacji strażackich. Wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla naszych strażaków ochotników.
Kulminacyjnym punktem obchodów było wręczenie przez burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza na ręce prezesa Sławomira Dziubicha sztandaru dla naszej jednostki ufundowanego ze zbiórek społecznych oraz licznych sponsorów.
Poświęcenia dokonał proboszcz Wolina ks. Kanonik Leszek Konieczny.
W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy, sympatycy naszej jednostki, przedstawiciele władz i organizacji społecznych oraz licznie przybyli druhowie strażacy z jednostek OSP naszego regionu.
pk.

Film: Aleksandra KochanekGaleria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 3 z 8 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
Gabaryty wiosna 2020
Gabaryty jesień 2020
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie