Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 22.09.2019 22:46:04
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Numeracja budynków w Dargobądzu

W centrum Dargobądza przy tablicy ogłoszeń posadowiona została tablica poglądowa z numeracją domów w naszej miejscowości. Ma ona za zadanie ułatwić odnalezienie właściwej posesji pracownikom firm kurierskich ,służbom ratunkowym itp.
pk.

Dzień SołtysaZ okazji Dnia Sołtysa naszej przemiłej Pani Sołtys Irenie Bonieckiej, dużo zdrowia, uśmiechu każdego dnia, radości w życiu osobistym i wytrwałości w rozwiązywaniu codziennych sołeckich spraw życzą:
mieszkańcy, Rada Sołecka i administrator.


pk.
Ferie w WOK 2016

Ferie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował ferie dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00.
Uczestnicy brali udział w takich formach aktywności jak: „kreatywne ferie”, zabawy kulinarne, zabawy integracyjne, gry stolikowe i komputerowe, układanie puzzli, rozgrywki w „Piłkarzyki”, warcaby, remika liczbowego i grę komputerową, dyskoteka z okazji „Walentynek”, warsztaty kuglarskie oraz prelekcja.
W ramach „kreatywnych ferii” wykonane zostały prace plastyczne pt. „Bałwanki”, zimowe witraże z papieru, motywy plastyczne techniką „Iris holding”, zimowe zakładki do książek, prace z masy solnej, techniką decoupage ozdobione zostały serca styropianowe oraz podkładki z papierowej wikliny, ulepione zwierzątka z plasteliny.
W tłusty czwartek zajadaliśmy się faworkami.
Podczas zabaw kulinarnych młodzi cukiernicy zrobili oponki i orzeszki.
Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami kuglarskimi, które poprowadził Klaun Tomi. Dzieci i młodzież wykonali m.in. własne piłki do żonglowania, piramidy akrobatyczne, żonglowali, jeździli na mini rowerze, ćwiczyli na równoważni ...
Podczas zajęć odbyły się rozgrywki w remika liczbowego i warcaby oraz turniej w „Piłkarzyki”, w którym I - sze miejsce zajęła Ala Kowalska, II – Sylwia Michałowska, III – Gabrysia Michałowska. Dziewczyny otrzymały nagrody rzeczowe.
W piątek odbyło się zakończenie ferii zwieńczone konkursem plastycznym pt. „Najfajniejsze zajęcia w czasie ferii”, rozgrywkami w paintball oraz wręczeniem nagród za aktywność w czasie zajęć.
W tym dniu odbyła się też prelekcja wygłoszona przez panią z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim na temat dopalaczy dla młodzieży, a dla dzieci na temat zdrowego odżywiania.
W czasie ferii w naszym ośrodku kultury z różnych form zajęć skorzystało razem ponad 30 młodszych i starszych dzieci.
W każdym dniu był poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).
Materiały do zajęć, poczęstunek, nagrody sfinansowane zostały przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.Dziękuję wszystkim za udział, a szczególnie tym, którzy pomagali w czasie zajęć, radnej pani Lucynie Siedzielnik za przekazane nagrody, pani Sołtys Irenie Bonieckiej za słodycze, współpracę, udostępnienie i przygotowanie sali oraz poczęstunku na warsztaty kuglarskie.

Mirosława Zielińska
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Nowy wóz w OSP Dargobądz

W dniu 5 lutego br. dzięki staraniom zarządu OSP, burmistrza i komendanta ochrony p-poż miasta i gminy Wolin nasza OSP otrzymała wóz bojowy marki Renault.
Zastąpi on wysłużonego już Jelcza. Nowy pojazd, nowocześniejszy, lepiej wyposażony daje dużo większe możliwości ratowniczo- gaśnicze. Napęd na wszystkie koła umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.
Obecnie trwają ostatnie prace adaptacyjne i już za kilka dni wejdzie on do służby w OSP Dargobądz.

pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia 2016 r w sali WOK w Dargobądzu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólna zabawa na balu karnawałowym. Całość przygotowana została przez Pracowników i Uczniów naszej szkoły, Panią Sołtys i Radę Sołecką oraz Kierownika Domu Kultury.
Były życzenia dla babć i dziadków, występ naszych milusińskich, wspólna zabawa, konkurs na najlepszy strój karnawałowy i poczęstunek.


pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Orszak Trzech Króli 2016

W dniu 6 stycznia 2016 roku punktualnie o godz. 12.00 po raz czwarty przeszedł ulicami Wolina barwny Orszak Trzech Króli.
Podczas Mszy św. w kolegiacie uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele PSP w Dargobądzu przedstawili Jasełka.
Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

pk.


film: Piotr Kochanek


Mikołąjki w WOK

„Mikołajki” w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Dnia 6 grudnia 2015 roku Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował „Mikołajki”, w czasie których odbył się m. in. konkurs plastyczny pt. „Portret Świętego Mikołaja”. W kategorii dzieci do lat 8 najlepszą została wybrana praca Leny Halinowskiej, dzieci od lat 9 do 12 praca Gabrieli Michałowskiej, a w kategorii gimnazjum najlepszymi były prace Gabrieli Turek i Sylwii Michałowskiej.
Podsumowano konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa”.
Jurry składające się z gości zaproszonych oceniło prace konkursowe
w następujący sposób:

Dzieci do 6 lat:
I Maja Kowalska
II Marta Michałowska
III Rozalia Kubajczyk

Dzieci od 7 do 9 lat:
I Martyna Zielińska

Dzieci od 10 do 12 lat:
I Julia Tokarz
II Gabriela Michałowska
III Emilia Chodkowska

Gimnazjum:
I Sylwia Michałowska
II Alicja Kowalska

Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody.
Obecne dzieci i młodzież gimnazjalna zostali obdarowani słodkimi upominkami. Poza tym wzięli udział w zabawie plastycznej "kolorowy łańcuch dla Mikołaja" oraz w quizie o świętym Mikołaju, a na zakończenie uczestniczyli w smakowitej zabawie – zdobienie pierniczków.
W czasie spotkania wręczone zostały gościom zaproszonym podziękowania i symboliczne upominki za bezinteresowną pracę na rzecz naszego Ośrodka Kultury.
„Mikołajki” oraz nagrody na konkurs plastyczny: „Kartka Bożonarodzeniowa” sfinansował OKG Wolin.
Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania oraz młodzieży, która wykonała dekoracje.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Andrzejki w WOK

W dniu 28 listopada 2015 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbył się „Wieczór Andrzejkowy” dla dzieci i młodzieży.
Andrzejki to nie tylko okazja do zabawy, ale też podtrzymywanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wieczór ten, był pełen tajemniczych wróżb, przeplatanych tańcem i konkursami.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizowaniu oraz w czasie „Andrzejek”, a szczególnie tej młodzieży, która sama zaoferowała swoją pomoc.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Mirosława Zielińska.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Jasełka 2015

W dniu 21 grudnia 2015 roku w sali widowiskowej WOK uczniowie, nauczyciele i absolwenci PSP w Dargobądzu oraz rodzice i mieszkańcy wystąpili w przepięknych, tradycyjnych już w naszym sołectwie corocznych jasełkach, tak pięknie wpisujących się w niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.
Wśród licznie przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili nas: ks. prałat Jan Uberman, ks. kanonik proboszcz Leszek Konieczny, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, radna Lucyna Siedzielnik i inni.
Po inscenizacji jasełek zakończonej gromkimi brawami, uczestnicy spotkania na zaproszenie sołtys Ireny Bonieckiej zasiedli przy stole do wspólnej wieczerzy. Na suto zastawionych stołach nie zabrakło przepysznych tradycyjnych potraw i ciast przygotowanych przez radę sołecką i mieszkańców. Tradycyjnie już podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie łask bożych, zdrowych, radosnych i spokojnych świąt.
pk.
Film: Piotr Kochanek
Dzień Niepodległości 2015


W dniu 11 listopada br. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczysta msza św. z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mszę, w której uczestniczyli mieszkańcy, uczniowie, pedagodzy oraz przedstawiciele miejscowej OSP ze sztandarem odprawił ksiądz prałat Jan Uberman.
Młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Narodowemy Świętu Odzyskania Niepodległości.

pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Otwarcie boiska

13 października 2015r. o godz. 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie szkolnego boiska po kilkumiesięcznej modernizacji. Na uroczystość przybyli goście: uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele władz miasta, na czele z p. Burmistrzem Ryszardem Mrozem, mieszkańcy sołectwa i wszyscy Ci, którym zależało na odnowieniu boiska i którzy własnymi siłami starali się je unowocześnić. Ks. Pałat Jan Uberman poświęcił obiekt, a dzieci wspólnie z p. Burmistrzem przecięły wstęgę, otwierając tym samym boisko. Na wcześniejszym spotkaniu w sali gimnastycznej p. Dyrektor podziękowała tym wszystkim, którzy najbardziej zaangażowali sie do modernizacji boiska wręczając Im pamiątkowe dyplomy.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie