Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 31.03.2020 02:16:56
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Ku pamięci

W dniu 14 maja 2017 r. po mszy św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczystość poświęcenia pamiątkowej tablicy ku czci zmarłego ks. Prałata Jana Ubermana, ufundowanej przez mieszkańców.
Poświęcenia dokonał ks. Kanonik Leszek Konieczny proboszcz wolińskiej parafii przy udziale zgromadzonych wiernych.
pk.
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Ostatnie pożegnanie
W poniedziałek 30.01.2017 r o godz. 12.00 w Kolegiacie Wolińskiej Mszą św. koncelebrowaną przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę w intencji zmarłego Księdza Prałata Jana Ubermana rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe.
Po mszy w ostatniej drodze zmarłego udział wzięli licznie przybyli wierni, duchowni, władze samorządowe oraz osoby świeckie.
Nasz mieszkaniec Ksiądz Prałat Jan Uberman, Honorowy Obywatel Wolina spoczął na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie, w ziemi, którą tak umiłował przez wiele lat swej kapłańskiej posługi.

pk.
Dzień Matki Taty i Dziecka 2016

W dniu 4 czerwca 2016 r. odbyła się cykliczna, coroczna impreza organizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką oraz WOK w sołectwie Dargobądz pt. "Dzień Mamy, Taty i Dzieciaka".
Liczne konkursy i zabawy przygotowane przez organizatorów oraz przybyłą ze Szczecina Panią animatorkę umilały czas naszym, licznie przybyłym milusińskim i dorosłym.
Strażacy z naszej OSP przygotowali pokazy gaśnicze. Była również możliwość poznania nowego wozu bojowego.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Zbiórka darów dla pogorzelców

Serdeczne podziękowania za pomoc materialną dla osób dotkniętych pożarem domu w Kodrąbiu składa rada sołecka i sołtys sołectwa Dargobądz na ręce ofiarodawców:

1. M.Bęgowska
2. A.Marchewa + chłopcy
3. I.Boniecka
5. J.Spałek
6. E.Malina
7. M.Malina
8. A.Fecak
9. E.Jankowska
10. A.Darcz
11. osoba anonimowa
12. K.Z.Kozłowscy
13. R.B.Klimek
14. Z.Mrukowski
15. D.Mrukowska
16. P.Kozłowscy + chłopcy
17. J.Michałowska
18. A.Halinowska
19. P.Brońscy
20. P.Kapica
21. W.Gawor
22. B.Chałupniczak
23. T.Soroczyńska
24. M.Łozowska
25. E.Łozowska
26. W.Soroczyńska
27. S.Szczęsna
28. P.Lewandowscy
29. P.Manek
30. P.Pender
31. S.Turek
32. A.Szulińska
33. D.Gan
34. Z.Osieleniec
35. A.Łukowska
36. P.Kochanek
37. P.Kasprowicz
38. U.Piekarska
39. J.Szulińska
40. P.Krzemień
41. A.Kowalska
42. M. Szuliński

Sołtys Irena Boniecka


Zdjęcia: Aleksandra Kochanek

Sołectwo z lotu ptaka

Film: Piotr Kochanek
55-lecie posługi kapłańskiej ks. J. Ubermana

W dniu 14 maja 2016 roku w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez naszego księdza Prałata Jana Ubermana. W tym roku świętuje On 55-lecie posługi kapłańskiej. Licznie przybyli parafianie, goście i przyjaciele księdza Prałata swą obecnością dziękowali dostojnemu Jubilatowi za trudną, ale jakże owocną duszpasterską posługę oraz życzyli wszystkiego, co najlepsze na dalsze i jak najdłuższe lata posługi kapłańskiej.
pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Majówka 2016


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Osada Vikingów Wolin
Numeracja budynków w Dargobądzu

W centrum Dargobądza przy tablicy ogłoszeń posadowiona została tablica poglądowa z numeracją domów w naszej miejscowości. Ma ona za zadanie ułatwić odnalezienie właściwej posesji pracownikom firm kurierskich ,służbom ratunkowym itp.
pk.

Dzień SołtysaZ okazji Dnia Sołtysa naszej przemiłej Pani Sołtys Irenie Bonieckiej, dużo zdrowia, uśmiechu każdego dnia, radości w życiu osobistym i wytrwałości w rozwiązywaniu codziennych sołeckich spraw życzą:
mieszkańcy, Rada Sołecka i administrator.


pk.
Ferie w WOK 2016

Ferie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował ferie dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00.
Uczestnicy brali udział w takich formach aktywności jak: „kreatywne ferie”, zabawy kulinarne, zabawy integracyjne, gry stolikowe i komputerowe, układanie puzzli, rozgrywki w „Piłkarzyki”, warcaby, remika liczbowego i grę komputerową, dyskoteka z okazji „Walentynek”, warsztaty kuglarskie oraz prelekcja.
W ramach „kreatywnych ferii” wykonane zostały prace plastyczne pt. „Bałwanki”, zimowe witraże z papieru, motywy plastyczne techniką „Iris holding”, zimowe zakładki do książek, prace z masy solnej, techniką decoupage ozdobione zostały serca styropianowe oraz podkładki z papierowej wikliny, ulepione zwierzątka z plasteliny.
W tłusty czwartek zajadaliśmy się faworkami.
Podczas zabaw kulinarnych młodzi cukiernicy zrobili oponki i orzeszki.
Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami kuglarskimi, które poprowadził Klaun Tomi. Dzieci i młodzież wykonali m.in. własne piłki do żonglowania, piramidy akrobatyczne, żonglowali, jeździli na mini rowerze, ćwiczyli na równoważni ...
Podczas zajęć odbyły się rozgrywki w remika liczbowego i warcaby oraz turniej w „Piłkarzyki”, w którym I - sze miejsce zajęła Ala Kowalska, II – Sylwia Michałowska, III – Gabrysia Michałowska. Dziewczyny otrzymały nagrody rzeczowe.
W piątek odbyło się zakończenie ferii zwieńczone konkursem plastycznym pt. „Najfajniejsze zajęcia w czasie ferii”, rozgrywkami w paintball oraz wręczeniem nagród za aktywność w czasie zajęć.
W tym dniu odbyła się też prelekcja wygłoszona przez panią z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim na temat dopalaczy dla młodzieży, a dla dzieci na temat zdrowego odżywiania.
W czasie ferii w naszym ośrodku kultury z różnych form zajęć skorzystało razem ponad 30 młodszych i starszych dzieci.
W każdym dniu był poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).
Materiały do zajęć, poczęstunek, nagrody sfinansowane zostały przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.Dziękuję wszystkim za udział, a szczególnie tym, którzy pomagali w czasie zajęć, radnej pani Lucynie Siedzielnik za przekazane nagrody, pani Sołtys Irenie Bonieckiej za słodycze, współpracę, udostępnienie i przygotowanie sali oraz poczęstunku na warsztaty kuglarskie.

Mirosława Zielińska
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
Gabaryty wiosna 2020
Gabaryty jesień 2020
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie