Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 25.04.2018 21:51:51
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Powitanie Wakacji 2015

W dniu 4 lipca 2015 r w świetlicy WOK w Dargobądzu odbyła się impreza pt. "Powitanie Wakacji".
Organizatorzy: Sołtys, Rada Sołecka oraz Ośrodek Kultury w Dargobądzu przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Były między innymi konkursy, gry i zabawy z nagrodami a także poczęstunek.
Dziękujemy Organizatorom za przednią zabawę.

Administrator


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Podziękowanie


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Z historii naszej OSP

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Nasze boisko

W niedzielę 29 marca 2015 r. nauczyciele PSP w Dargobądzu i rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły, pomimo nie sprzyjającej aury przeprowadzili prace przygotowawcze na przyszłym boisku szkolnym.
Wyrównano nawiezioną ziemię, wygrabiono pozostałą darń i zebrano kamienie.
Następnym etapem będzie wysiew trawy.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Walentynki w WOK

”Walentynki” w Ośrodku Kultury w Dargobądzu

Dnia 14 lutego w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbyły się „Walentynki” dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem i złożeniem życzeń walentynkowych. Następnie Wszyscy zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz zaproszeni do wspólnej zabawy i poczęstunku.
Tradycyjnie była „poczta walentynkowa”, dzieci i młodzież parę dni wcześniej wrzucali do specjalnie przygotowanej „skrzynki walentynkowej” kartki z życzeniami, zaadresowane w większości do swoich koleżanek i kolegów, które zostały rozdane w czasie „Walentynek”.
Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w różnych zabawach i konkursach.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"Klaun Tomi w Dargobądzu

W drugim tygodniu ferii, dzięki Ośrodkowi Kultury Gminy Wolin, do Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu zawitał Klaun Tomi, który swoim występem dał wszystkim dawkę humoru i porwał do zabawy dzieci i młodzież, a także mamy.
W pierwszej części spotkania z Klaunem odbył się spektakl pt. „Czarodziejski kufer”, a po krótkiej przerwie zaczęły się warsztaty kuglarskie, w których dzieci i młodzież wykonywali między innymi piramidy akrobatyczne, żonglowali piłkami i kółkami, ćwiczyli na równoważni ...
Był to dzień pełen zabawy i humoru.

Mirosława Zielińska.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Ferie 2015

W dniach 19 – 31.01.2015 r., od poniedziałku do soboty, Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował dla dzieci i młodzieży szkolnej zajęcia w czasie ferii.

W pierwszym tygodniu uczestnicy brali udział w zabawach plastycznych p/n „kreatywne ferie” podczas, których wykonane były upominki dla babć i dziadków (order super babci i super dziadka), dekoracje na bal karnawałowy oraz maski karnawałowe. Ponadto robiliśmy kanapki z wyobraźnią oraz gofry, a także odbyły się rozgrywki w remika liczbowego i warcaby. Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy balem karnawałowym dla dzieci połączonym z Dniem Babci i Dziadka zorganizowanym z Sołtysem i Radą Sołecką w Dargobądzu.

W drugim tygodniu dzieci i młodzież stali się w cukiernikami i zrobili faworki oraz róże karnawałowe. W „kreatywnych feriach” były ozdabiane serca styropianowe techniką decoupage, powstały ciekawe i wesołe pacynki ze skarpet, ludziki z plasteliny. Odbyły się turnieje w kategorii Open w „Piłkarzyki” i w Tenisa Stołowego.

W rozgrywkach w tenisa stołowego najlepszym zawodnikiem okazał się Filip Klimkow, II - gie miejsce zajął Tomek Michałowski, a III - cie Ala Kowalska.

Turniej w „Piłkarzyki” drużynowo wygrali Ala Kowalska i Filip Klimkow, II – gie miejsce zdobyli Mateusz Burza i Tomek Michałowski, a III – cie Gabrysia Michałowska i Bartosz Rosiak.

W rozgrywkach singlowych I – sze miejsce zajął Filip Klimkow, II – gie Ala Kowalska, III – cie Tomek Michałowski.

Zwycięzcy turniejów otrzymali statuetki, a pozostali zawodnicy nagrody pocieszenia.

W sobotę odbyło się zakończenie ferii w czasie którego zostały rozdane trofea zdobyte w turniejach oraz zostali nagrodzeni najczęściej obecni oraz najbardziej aktywni uczestnicy zajęć. Następnie dzieci i młodzież bawili się przy muzyce przeplatanej konkursami.

W czasie ferii uczestnicy korzystali również z komputerów i gier stolikowych będących na wyposażeniu ośrodka kultury.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w zajęciach, a szczególnie tym młodym ludziom, którzy brali czynny udział i zawsze chętnie pomagali w czasie zajęć. Serdecznie dziękuję tym mamom, które uczestniczyły w zabawach kulinarnych oraz pani Sołtys Irenie Bonieckiej za współpracę, udostępnienie sali i poczęstunek dla dzieci.

W czasie ferii w naszym ośrodku kultury z różnych form zajęć skorzystało razem ponad 40 dzieci.

W każdym dniu był poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).

Tak, jak co roku Ośrodek Kultury Gminy Wolin zadbał o to, aby ferie były jeszcze ciekawszei weselsze. W tym roku odbyły się bardzo fajne zajęcia z rytmiki przeprowadzone przez panią Ulę Tkaczyk, spotkanie z paniami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim i panią Policjantką na temat bezpieczeństwa „Bezpieczne ferie”, spektakl „Czarodziejski kufer” w wykonaniu teatru Klaun – Tomi oraz warsztaty kuglarskie.

Materiały do zajęć, poczęstunek, nagrody dla dzieci na bal karnawałowy oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka sfinansował Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Bal Noworoczny


Dnia 24 stycznia 2015 roku w Dargobądzu odbył się bal noworoczny dla dzieci, babć i dziadków.
Impreza rozpoczęła się występem dzieci z Domu Kultury w Dargobądzu. Wiersze i piosenki dla babć i dziadków przygotowała pani kierownik WOK Mirosława Zielińska.
Zabawę przy muzyce i konkursy zapewnili państwo Krzysztof i Ula z Goleniowa (zespół "Kris").
Obfity poczęstunek i paczki dla dzieci od 0-15 lat zapewniła rada sołecka i sołtys dargobądza z dochodu z zabawy sylwestrowej.

Sołtys Irena Boniecka

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Orszak Trzech Króli


W dniu 6 stycznia 2015 roku w Wolinie przeszedł Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie uczestniczyli mieszkańcy gminy Wolin. W kolegiacie p.w. św. Mikołaja uroczystości uświetnili swoimi jasełkami nasi dargobądzcy aktorzy.
autor: Piotr Kochanek
Nasze boisko


Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Dargobądzu to bardzo operatywna grupa. W ciągu ostatnich dwóch lat Rodzice i Nauczyciele pozyskiwali środki na utworzenie placu zabaw przy szkole. Udało się. Plac powstał i co roku powiększa się o kolejne urządzenia do zabawy. Kolejnym celem jaki postawiła sobie Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców jest zagospodarowanie terenów zielonych wokół szkoły, stworzenie dobrego boiska do piłki nożnej, bieżni do biegów i bieżni do skoku w dal.
W dniu 26 października 2014 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Dargobądzu stawili się ojcowie, dziadkowie, nauczyciele oraz młodzież z naszej miejscowości. Zgodnie z priorytetami, ustalonymi w tym roku przez Radę Rodziców rozpoczęto prace mające na celu modernizację nawierzchni boiska do piłki nożnej, przygotowanie miejsca pod bieżnię i bieżni do skoków w dal. Rodzice usunęli betonowe krawężniki z obwodu boiska i starej bieżni, wywieziono wykopany gruz i zaorano pas zieleni przeznaczony pod obie bieżnie. Za realizację tych ostatnich zadań serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Marchewie i Panu Janowi Ganowi.
Przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Kozłowski i dyrektor szkoły - Jolanta Ziemiańska serdecznie dziękują Wszystkim za pomoc w wykonaniu prac przygotowawczych.

J.Ziemiańska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Powitanie jesieni

„Powitanie Jesieni w Dargobądzu”

Dnia 20 września Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował dla dzieci i młodzieży „Powitanie Jesieni”, które tym razem rozpoczęliśmy od poczęstunku. Następnie zostały przeprowadzone konkursy sprawnościowe oraz konkurs plastyczny pt. „Jesienny krajobraz”. Dzieci i młodzież wykonywały prace plastyczne na kartkach z użyciem kredek. Najładniejszą w grupie dzieci do 7 lat okazała się praca Leny Halinowskiej, a w grupie starszej Sylwii Michałowskiej.
Dziękuję Ośrodkowi Kultury Gminy Wolin za sfinansowanie imprezy
oraz pani sołtys Irenie Bonieckiej za udostępnienie sali i pomoc w czasie spotkania.

M. Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie