Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 16.02.2019 02:25:29
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Jasełka 2015

W dniu 21 grudnia 2015 roku w sali widowiskowej WOK uczniowie, nauczyciele i absolwenci PSP w Dargobądzu oraz rodzice i mieszkańcy wystąpili w przepięknych, tradycyjnych już w naszym sołectwie corocznych jasełkach, tak pięknie wpisujących się w niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.
Wśród licznie przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili nas: ks. prałat Jan Uberman, ks. kanonik proboszcz Leszek Konieczny, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, radna Lucyna Siedzielnik i inni.
Po inscenizacji jasełek zakończonej gromkimi brawami, uczestnicy spotkania na zaproszenie sołtys Ireny Bonieckiej zasiedli przy stole do wspólnej wieczerzy. Na suto zastawionych stołach nie zabrakło przepysznych tradycyjnych potraw i ciast przygotowanych przez radę sołecką i mieszkańców. Tradycyjnie już podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie łask bożych, zdrowych, radosnych i spokojnych świąt.
pk.
Film: Piotr Kochanek
Dzień Niepodległości 2015


W dniu 11 listopada br. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczysta msza św. z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mszę, w której uczestniczyli mieszkańcy, uczniowie, pedagodzy oraz przedstawiciele miejscowej OSP ze sztandarem odprawił ksiądz prałat Jan Uberman.
Młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Narodowemy Świętu Odzyskania Niepodległości.

pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Otwarcie boiska

13 października 2015r. o godz. 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie szkolnego boiska po kilkumiesięcznej modernizacji. Na uroczystość przybyli goście: uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele władz miasta, na czele z p. Burmistrzem Ryszardem Mrozem, mieszkańcy sołectwa i wszyscy Ci, którym zależało na odnowieniu boiska i którzy własnymi siłami starali się je unowocześnić. Ks. Pałat Jan Uberman poświęcił obiekt, a dzieci wspólnie z p. Burmistrzem przecięły wstęgę, otwierając tym samym boisko. Na wcześniejszym spotkaniu w sali gimnastycznej p. Dyrektor podziękowała tym wszystkim, którzy najbardziej zaangażowali sie do modernizacji boiska wręczając Im pamiątkowe dyplomy.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Sprzątanie świata 2015

Dnia 3 października Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował coroczną akcję „Sprzątanie Świata”, którą w tym roku objęliśmy tereny przy drodze głównej w Dargobądzu, część terenóww stronę Mokrzycy oraz okolice wiaduktu.
Po zakończonej wyprawie na uczestników czekała kiełbaska z grilla,słodki poczęstunek oraz napoje.
W tym roku w akcji udział wzięło 12 osób, w tym dwie osoby dorosłe.
Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, a przede wszystkim Oli za pomoc w czasie akcji, najmłodszym uczestnikom ponadto gratuluję wytrwałości.

Mirosława Zielińska


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Powitanie jesieni

Powitanie Jesieni” w Dargobądzu
Dnia 26 września Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizował „Powitanie Jesieni”.
Spotkanie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym pt. „Pani Jesień”.
Dzieci i młodzież wykonywały prace plastyczne z użyciem kredek. Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych. Najładniejszą pracę w grupie dzieci do 8 lat wykonała Marta Michałowska, w kategorii dzieci do lat 12 Gabriela Michałowska, natomiast w kategorii gimnazjum - Sylwia Michałowska.
Następnie odbyły się wybory p.n. „Pani Jesień”, którą została Maja Kowalska. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę „moc witamin”.
Dzieci i młodzież uczestniczyli w różnych konkursach sprawnościowych.
Uczestnicy "Powitania Jeseini" oprócz „talerza witamin”, słodkości oraz napojów mieli zapewnione kiełbaski z grilla.
Spotkanie sfinansowane było ze środków sołeckich i OKG Wolin.

Mirosława Zielińska.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Dożynki sołeckie 2015

W dniu 29.08.2015 r. obchodziliśmy Dożynki Sołeckie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. którą odprawił w naszym kościele ks. prałat Jan Uberman błogosławiąc dary plonów i dziękując rolnikom za ich trudną codzienną pracę. Po mszy wieniec przeniesiony został przez członków miejscowej OSP wraz z mieszkańcami do sali widowiskowej WOK gdzie przewidziano m.in. występ kapeli "Ostromice" oraz poczęstunek, przygotowany przez radę sołecką z sołtys Ireną Boniecką na czele oraz licznych mieszkańców naszego sołectwa.
Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz oraz proboszcz Wolina ks. Leszek Konieczny.
Zabawa dożynkowa trwała do późnych godzin wieczornych.

pk.
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Odnowione przystanki

Odnowione przystanki autobusowe w Dargobądzu to dzieło naszego mieszkańca Pana Romana Jankowskiego.
Serdeczne podziękowania składa Sołtys Sołectwa Dargobądz Irena Boniecka.Zdjęcia: Piotr Kochanek
Powitanie Wakacji 2015

W dniu 4 lipca 2015 r w świetlicy WOK w Dargobądzu odbyła się impreza pt. "Powitanie Wakacji".
Organizatorzy: Sołtys, Rada Sołecka oraz Ośrodek Kultury w Dargobądzu przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Były między innymi konkursy, gry i zabawy z nagrodami a także poczęstunek.
Dziękujemy Organizatorom za przednią zabawę.

Administrator


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Podziękowanie


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Z historii naszej OSP

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Nasze boisko

W niedzielę 29 marca 2015 r. nauczyciele PSP w Dargobądzu i rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły, pomimo nie sprzyjającej aury przeprowadzili prace przygotowawcze na przyszłym boisku szkolnym.
Wyrównano nawiezioną ziemię, wygrabiono pozostałą darń i zebrano kamienie.
Następnym etapem będzie wysiew trawy.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie