Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 23.02.2020 00:31:36
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Ferie w WOK 2016

Ferie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował ferie dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00.
Uczestnicy brali udział w takich formach aktywności jak: „kreatywne ferie”, zabawy kulinarne, zabawy integracyjne, gry stolikowe i komputerowe, układanie puzzli, rozgrywki w „Piłkarzyki”, warcaby, remika liczbowego i grę komputerową, dyskoteka z okazji „Walentynek”, warsztaty kuglarskie oraz prelekcja.
W ramach „kreatywnych ferii” wykonane zostały prace plastyczne pt. „Bałwanki”, zimowe witraże z papieru, motywy plastyczne techniką „Iris holding”, zimowe zakładki do książek, prace z masy solnej, techniką decoupage ozdobione zostały serca styropianowe oraz podkładki z papierowej wikliny, ulepione zwierzątka z plasteliny.
W tłusty czwartek zajadaliśmy się faworkami.
Podczas zabaw kulinarnych młodzi cukiernicy zrobili oponki i orzeszki.
Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami kuglarskimi, które poprowadził Klaun Tomi. Dzieci i młodzież wykonali m.in. własne piłki do żonglowania, piramidy akrobatyczne, żonglowali, jeździli na mini rowerze, ćwiczyli na równoważni ...
Podczas zajęć odbyły się rozgrywki w remika liczbowego i warcaby oraz turniej w „Piłkarzyki”, w którym I - sze miejsce zajęła Ala Kowalska, II – Sylwia Michałowska, III – Gabrysia Michałowska. Dziewczyny otrzymały nagrody rzeczowe.
W piątek odbyło się zakończenie ferii zwieńczone konkursem plastycznym pt. „Najfajniejsze zajęcia w czasie ferii”, rozgrywkami w paintball oraz wręczeniem nagród za aktywność w czasie zajęć.
W tym dniu odbyła się też prelekcja wygłoszona przez panią z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim na temat dopalaczy dla młodzieży, a dla dzieci na temat zdrowego odżywiania.
W czasie ferii w naszym ośrodku kultury z różnych form zajęć skorzystało razem ponad 30 młodszych i starszych dzieci.
W każdym dniu był poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).
Materiały do zajęć, poczęstunek, nagrody sfinansowane zostały przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.Dziękuję wszystkim za udział, a szczególnie tym, którzy pomagali w czasie zajęć, radnej pani Lucynie Siedzielnik za przekazane nagrody, pani Sołtys Irenie Bonieckiej za słodycze, współpracę, udostępnienie i przygotowanie sali oraz poczęstunku na warsztaty kuglarskie.

Mirosława Zielińska
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Nowy wóz w OSP Dargobądz

W dniu 5 lutego br. dzięki staraniom zarządu OSP, burmistrza i komendanta ochrony p-poż miasta i gminy Wolin nasza OSP otrzymała wóz bojowy marki Renault.
Zastąpi on wysłużonego już Jelcza. Nowy pojazd, nowocześniejszy, lepiej wyposażony daje dużo większe możliwości ratowniczo- gaśnicze. Napęd na wszystkie koła umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.
Obecnie trwają ostatnie prace adaptacyjne i już za kilka dni wejdzie on do służby w OSP Dargobądz.

pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia 2016 r w sali WOK w Dargobądzu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólna zabawa na balu karnawałowym. Całość przygotowana została przez Pracowników i Uczniów naszej szkoły, Panią Sołtys i Radę Sołecką oraz Kierownika Domu Kultury.
Były życzenia dla babć i dziadków, występ naszych milusińskich, wspólna zabawa, konkurs na najlepszy strój karnawałowy i poczęstunek.


pk.Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Orszak Trzech Króli 2016

W dniu 6 stycznia 2016 roku punktualnie o godz. 12.00 po raz czwarty przeszedł ulicami Wolina barwny Orszak Trzech Króli.
Podczas Mszy św. w kolegiacie uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele PSP w Dargobądzu przedstawili Jasełka.
Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

pk.


film: Piotr Kochanek


Mikołąjki w WOK

„Mikołajki” w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Dnia 6 grudnia 2015 roku Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował „Mikołajki”, w czasie których odbył się m. in. konkurs plastyczny pt. „Portret Świętego Mikołaja”. W kategorii dzieci do lat 8 najlepszą została wybrana praca Leny Halinowskiej, dzieci od lat 9 do 12 praca Gabrieli Michałowskiej, a w kategorii gimnazjum najlepszymi były prace Gabrieli Turek i Sylwii Michałowskiej.
Podsumowano konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa”.
Jurry składające się z gości zaproszonych oceniło prace konkursowe
w następujący sposób:

Dzieci do 6 lat:
I Maja Kowalska
II Marta Michałowska
III Rozalia Kubajczyk

Dzieci od 7 do 9 lat:
I Martyna Zielińska

Dzieci od 10 do 12 lat:
I Julia Tokarz
II Gabriela Michałowska
III Emilia Chodkowska

Gimnazjum:
I Sylwia Michałowska
II Alicja Kowalska

Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody.
Obecne dzieci i młodzież gimnazjalna zostali obdarowani słodkimi upominkami. Poza tym wzięli udział w zabawie plastycznej "kolorowy łańcuch dla Mikołaja" oraz w quizie o świętym Mikołaju, a na zakończenie uczestniczyli w smakowitej zabawie – zdobienie pierniczków.
W czasie spotkania wręczone zostały gościom zaproszonym podziękowania i symboliczne upominki za bezinteresowną pracę na rzecz naszego Ośrodka Kultury.
„Mikołajki” oraz nagrody na konkurs plastyczny: „Kartka Bożonarodzeniowa” sfinansował OKG Wolin.
Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania oraz młodzieży, która wykonała dekoracje.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Andrzejki w WOK

W dniu 28 listopada 2015 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbył się „Wieczór Andrzejkowy” dla dzieci i młodzieży.
Andrzejki to nie tylko okazja do zabawy, ale też podtrzymywanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wieczór ten, był pełen tajemniczych wróżb, przeplatanych tańcem i konkursami.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizowaniu oraz w czasie „Andrzejek”, a szczególnie tej młodzieży, która sama zaoferowała swoją pomoc.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Mirosława Zielińska.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Jasełka 2015

W dniu 21 grudnia 2015 roku w sali widowiskowej WOK uczniowie, nauczyciele i absolwenci PSP w Dargobądzu oraz rodzice i mieszkańcy wystąpili w przepięknych, tradycyjnych już w naszym sołectwie corocznych jasełkach, tak pięknie wpisujących się w niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.
Wśród licznie przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili nas: ks. prałat Jan Uberman, ks. kanonik proboszcz Leszek Konieczny, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, radna Lucyna Siedzielnik i inni.
Po inscenizacji jasełek zakończonej gromkimi brawami, uczestnicy spotkania na zaproszenie sołtys Ireny Bonieckiej zasiedli przy stole do wspólnej wieczerzy. Na suto zastawionych stołach nie zabrakło przepysznych tradycyjnych potraw i ciast przygotowanych przez radę sołecką i mieszkańców. Tradycyjnie już podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie łask bożych, zdrowych, radosnych i spokojnych świąt.
pk.
Film: Piotr Kochanek
Dzień Niepodległości 2015


W dniu 11 listopada br. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu odbyła się uroczysta msza św. z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mszę, w której uczestniczyli mieszkańcy, uczniowie, pedagodzy oraz przedstawiciele miejscowej OSP ze sztandarem odprawił ksiądz prałat Jan Uberman.
Młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Narodowemy Świętu Odzyskania Niepodległości.

pk.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Otwarcie boiska

13 października 2015r. o godz. 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie szkolnego boiska po kilkumiesięcznej modernizacji. Na uroczystość przybyli goście: uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele władz miasta, na czele z p. Burmistrzem Ryszardem Mrozem, mieszkańcy sołectwa i wszyscy Ci, którym zależało na odnowieniu boiska i którzy własnymi siłami starali się je unowocześnić. Ks. Pałat Jan Uberman poświęcił obiekt, a dzieci wspólnie z p. Burmistrzem przecięły wstęgę, otwierając tym samym boisko. Na wcześniejszym spotkaniu w sali gimnastycznej p. Dyrektor podziękowała tym wszystkim, którzy najbardziej zaangażowali sie do modernizacji boiska wręczając Im pamiątkowe dyplomy.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Sprzątanie świata 2015

Dnia 3 października Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował coroczną akcję „Sprzątanie Świata”, którą w tym roku objęliśmy tereny przy drodze głównej w Dargobądzu, część terenóww stronę Mokrzycy oraz okolice wiaduktu.
Po zakończonej wyprawie na uczestników czekała kiełbaska z grilla,słodki poczęstunek oraz napoje.
W tym roku w akcji udział wzięło 12 osób, w tym dwie osoby dorosłe.
Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, a przede wszystkim Oli za pomoc w czasie akcji, najmłodszym uczestnikom ponadto gratuluję wytrwałości.

Mirosława Zielińska


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Powitanie jesieni

Powitanie Jesieni” w Dargobądzu
Dnia 26 września Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizował „Powitanie Jesieni”.
Spotkanie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym pt. „Pani Jesień”.
Dzieci i młodzież wykonywały prace plastyczne z użyciem kredek. Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych. Najładniejszą pracę w grupie dzieci do 8 lat wykonała Marta Michałowska, w kategorii dzieci do lat 12 Gabriela Michałowska, natomiast w kategorii gimnazjum - Sylwia Michałowska.
Następnie odbyły się wybory p.n. „Pani Jesień”, którą została Maja Kowalska. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę „moc witamin”.
Dzieci i młodzież uczestniczyli w różnych konkursach sprawnościowych.
Uczestnicy "Powitania Jeseini" oprócz „talerza witamin”, słodkości oraz napojów mieli zapewnione kiełbaski z grilla.
Spotkanie sfinansowane było ze środków sołeckich i OKG Wolin.

Mirosława Zielińska.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Strona 5 z 8 << < 2 3 4 5 6 7 8 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie