Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 22.09.2019 22:35:18
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Sprzątanie świata 2015

Dnia 3 października Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował coroczną akcję „Sprzątanie Świata”, którą w tym roku objęliśmy tereny przy drodze głównej w Dargobądzu, część terenóww stronę Mokrzycy oraz okolice wiaduktu.
Po zakończonej wyprawie na uczestników czekała kiełbaska z grilla,słodki poczęstunek oraz napoje.
W tym roku w akcji udział wzięło 12 osób, w tym dwie osoby dorosłe.
Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, a przede wszystkim Oli za pomoc w czasie akcji, najmłodszym uczestnikom ponadto gratuluję wytrwałości.

Mirosława Zielińska


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Powitanie jesieni

Powitanie Jesieni” w Dargobądzu
Dnia 26 września Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizował „Powitanie Jesieni”.
Spotkanie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym pt. „Pani Jesień”.
Dzieci i młodzież wykonywały prace plastyczne z użyciem kredek. Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych. Najładniejszą pracę w grupie dzieci do 8 lat wykonała Marta Michałowska, w kategorii dzieci do lat 12 Gabriela Michałowska, natomiast w kategorii gimnazjum - Sylwia Michałowska.
Następnie odbyły się wybory p.n. „Pani Jesień”, którą została Maja Kowalska. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę „moc witamin”.
Dzieci i młodzież uczestniczyli w różnych konkursach sprawnościowych.
Uczestnicy "Powitania Jeseini" oprócz „talerza witamin”, słodkości oraz napojów mieli zapewnione kiełbaski z grilla.
Spotkanie sfinansowane było ze środków sołeckich i OKG Wolin.

Mirosława Zielińska.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Dożynki sołeckie 2015

W dniu 29.08.2015 r. obchodziliśmy Dożynki Sołeckie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. którą odprawił w naszym kościele ks. prałat Jan Uberman błogosławiąc dary plonów i dziękując rolnikom za ich trudną codzienną pracę. Po mszy wieniec przeniesiony został przez członków miejscowej OSP wraz z mieszkańcami do sali widowiskowej WOK gdzie przewidziano m.in. występ kapeli "Ostromice" oraz poczęstunek, przygotowany przez radę sołecką z sołtys Ireną Boniecką na czele oraz licznych mieszkańców naszego sołectwa.
Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz oraz proboszcz Wolina ks. Leszek Konieczny.
Zabawa dożynkowa trwała do późnych godzin wieczornych.

pk.
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Odnowione przystanki

Odnowione przystanki autobusowe w Dargobądzu to dzieło naszego mieszkańca Pana Romana Jankowskiego.
Serdeczne podziękowania składa Sołtys Sołectwa Dargobądz Irena Boniecka.Zdjęcia: Piotr Kochanek
Powitanie Wakacji 2015

W dniu 4 lipca 2015 r w świetlicy WOK w Dargobądzu odbyła się impreza pt. "Powitanie Wakacji".
Organizatorzy: Sołtys, Rada Sołecka oraz Ośrodek Kultury w Dargobądzu przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Były między innymi konkursy, gry i zabawy z nagrodami a także poczęstunek.
Dziękujemy Organizatorom za przednią zabawę.

Administrator


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Podziękowanie


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Z historii naszej OSP

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"

Nasze boisko

W niedzielę 29 marca 2015 r. nauczyciele PSP w Dargobądzu i rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły, pomimo nie sprzyjającej aury przeprowadzili prace przygotowawcze na przyszłym boisku szkolnym.
Wyrównano nawiezioną ziemię, wygrabiono pozostałą darń i zebrano kamienie.
Następnym etapem będzie wysiew trawy.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Walentynki w WOK

”Walentynki” w Ośrodku Kultury w Dargobądzu

Dnia 14 lutego w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbyły się „Walentynki” dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem i złożeniem życzeń walentynkowych. Następnie Wszyscy zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz zaproszeni do wspólnej zabawy i poczęstunku.
Tradycyjnie była „poczta walentynkowa”, dzieci i młodzież parę dni wcześniej wrzucali do specjalnie przygotowanej „skrzynki walentynkowej” kartki z życzeniami, zaadresowane w większości do swoich koleżanek i kolegów, które zostały rozdane w czasie „Walentynek”.
Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w różnych zabawach i konkursach.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"Klaun Tomi w Dargobądzu

W drugim tygodniu ferii, dzięki Ośrodkowi Kultury Gminy Wolin, do Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu zawitał Klaun Tomi, który swoim występem dał wszystkim dawkę humoru i porwał do zabawy dzieci i młodzież, a także mamy.
W pierwszej części spotkania z Klaunem odbył się spektakl pt. „Czarodziejski kufer”, a po krótkiej przerwie zaczęły się warsztaty kuglarskie, w których dzieci i młodzież wykonywali między innymi piramidy akrobatyczne, żonglowali piłkami i kółkami, ćwiczyli na równoważni ...
Był to dzień pełen zabawy i humoru.

Mirosława Zielińska.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Ferie 2015

W dniach 19 – 31.01.2015 r., od poniedziałku do soboty, Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował dla dzieci i młodzieży szkolnej zajęcia w czasie ferii.

W pierwszym tygodniu uczestnicy brali udział w zabawach plastycznych p/n „kreatywne ferie” podczas, których wykonane były upominki dla babć i dziadków (order super babci i super dziadka), dekoracje na bal karnawałowy oraz maski karnawałowe. Ponadto robiliśmy kanapki z wyobraźnią oraz gofry, a także odbyły się rozgrywki w remika liczbowego i warcaby. Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy balem karnawałowym dla dzieci połączonym z Dniem Babci i Dziadka zorganizowanym z Sołtysem i Radą Sołecką w Dargobądzu.

W drugim tygodniu dzieci i młodzież stali się w cukiernikami i zrobili faworki oraz róże karnawałowe. W „kreatywnych feriach” były ozdabiane serca styropianowe techniką decoupage, powstały ciekawe i wesołe pacynki ze skarpet, ludziki z plasteliny. Odbyły się turnieje w kategorii Open w „Piłkarzyki” i w Tenisa Stołowego.

W rozgrywkach w tenisa stołowego najlepszym zawodnikiem okazał się Filip Klimkow, II - gie miejsce zajął Tomek Michałowski, a III - cie Ala Kowalska.

Turniej w „Piłkarzyki” drużynowo wygrali Ala Kowalska i Filip Klimkow, II – gie miejsce zdobyli Mateusz Burza i Tomek Michałowski, a III – cie Gabrysia Michałowska i Bartosz Rosiak.

W rozgrywkach singlowych I – sze miejsce zajął Filip Klimkow, II – gie Ala Kowalska, III – cie Tomek Michałowski.

Zwycięzcy turniejów otrzymali statuetki, a pozostali zawodnicy nagrody pocieszenia.

W sobotę odbyło się zakończenie ferii w czasie którego zostały rozdane trofea zdobyte w turniejach oraz zostali nagrodzeni najczęściej obecni oraz najbardziej aktywni uczestnicy zajęć. Następnie dzieci i młodzież bawili się przy muzyce przeplatanej konkursami.

W czasie ferii uczestnicy korzystali również z komputerów i gier stolikowych będących na wyposażeniu ośrodka kultury.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w zajęciach, a szczególnie tym młodym ludziom, którzy brali czynny udział i zawsze chętnie pomagali w czasie zajęć. Serdecznie dziękuję tym mamom, które uczestniczyły w zabawach kulinarnych oraz pani Sołtys Irenie Bonieckiej za współpracę, udostępnienie sali i poczęstunek dla dzieci.

W czasie ferii w naszym ośrodku kultury z różnych form zajęć skorzystało razem ponad 40 dzieci.

W każdym dniu był poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).

Tak, jak co roku Ośrodek Kultury Gminy Wolin zadbał o to, aby ferie były jeszcze ciekawszei weselsze. W tym roku odbyły się bardzo fajne zajęcia z rytmiki przeprowadzone przez panią Ulę Tkaczyk, spotkanie z paniami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim i panią Policjantką na temat bezpieczeństwa „Bezpieczne ferie”, spektakl „Czarodziejski kufer” w wykonaniu teatru Klaun – Tomi oraz warsztaty kuglarskie.

Materiały do zajęć, poczęstunek, nagrody dla dzieci na bal karnawałowy oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka sfinansował Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Mirosława Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Strona 5 z 8 << < 2 3 4 5 6 7 8 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie