Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 16.02.2019 02:56:37
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Montaż słowno-muzyczny JP II

Montaż słowno-muzyczny pt.: „Droga do świętości papieża Jana Pawła II” wykonaniu uczniów z Dargobądza

Niedawno obchodziliśmy wielką uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Nasz ukochany Ojciec Święty, Papież Polak, należy już do grona Świętych
w niebie i jest dla nas wzorem do naśladowania.
Każdy na swój sposób pragnął podziękować Panu Bogu za dar tego niezwykłego Człowieka w dziejach Polski i świata. Grupa uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli PSP w Dargobądzu pod kierunkiem p. Iwony Wojdy przygotowała montaż słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną pt. „Droga do świętości Jana Pawła II”. Występ odbył się w wolińskiej kolegiacie w dzień poprzedzający kanonizację, tuż po mszy św. odprawionej przez ks. Wikarego Macieja Babickiego. Ksiądz Dziekan Leszek Konieczny serdecznie podziękował za przygotowanie tego występu oraz za wspólną modlitwę. Wcześniej, 2 kwietnia, przedstawienie było również zaprezentowane mieszkańcom naszej gminy w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego montażu. oraz mieszkańcom naszej parafii, którzy włączyli się we wspólne przeżywanie tego wspaniałego czasu.
Zachęcam do obejrzenia występu na stronie: www.szkola-dargobadz.webnode.com.
Iwona Wojda


Galeria zdjęć proszę kliknąć poniżej "Czytaj więcej"


Akademia w WOK Dargobądz

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.


W sobotę 3 maja 2014 roku o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu odbyła się coroczna akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. oraz 10 lat Polski w Unii Europejskiej.
Uroczystość została zorganizowana przez Wiejski Ośrodek Kultury, Bibliotekę, Panią Sołtys oraz Radę Sołecką w Dargobądzu.
W spotkaniu patriotycznym udział wzięli organizatorzy, ksiądz prałat Jan Uberman oraz mieszkańcy Dargobądza i Karnocic.
Część artystyczna przeplatana była informacjami historycznymi oraz utworami literackimi o Konstytucji 3 Maja i Unii Europejskiej. Ważnym i podniosłym momentem uroczystości było odśpiewanie przez Wszystkich Hymnu Państwowego, co zaakcentowało patriotyzm, tak ważny w dzisiejszych czasach.
Ksiądz Prałat nawiązał do kultu Matki Bożej, który pozostawił niezatarty ślad w polskiej kulturze, historii, obyczajach, tradycji oraz tożsamości narodowej.
Świętując, to wydarzenie historyczne nawiązujemy do tradycji z naszej własnej historii i uczymy młode pokolenie miłości do Ojczyzny z myślą, że będzie nas dobrze reprezentowało w zjednoczonej Europie.

Ewa Styczeń
Mirosława Zielińska.

Aby zobaczyć zdjęcia z akademii proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"

Występy z okazji kanonizacji JP II w Wolinie

W dniu 26 kwietnia 2014r. w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie miało miejsce uroczyste przedstawienie słowno-muzyczne z okazji kanonizacji papieża polaka Jana Pawła II pt.

"Droga do świętości papieża Jana Pawła II"


W przedstawieniu pod kierunkiem Iwony Wojdy udział wzięli uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu. Wcześniej 2 bm. przedstawienie było również zaprezentowane mieszkańcom naszego sołectwa w kościele pw Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu.autor: Piotr Kochanek
Konkurs ortograficzny

Już po raz dziewiąty 24 kwietnia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dargobądzu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Konkurs jak zawsze objęty był patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolin. Uczestniczyli w nim najlepsi uczniowie z pięciu szkół naszej gminy. Dzieci przez godzinę zmagały się z zadaniami ortograficznymi o różnym stopniu trudności, rozwiązywały krzyżówki, rebusy, wykazywały się nabytą wiedzą ortograficzną. Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu test okazał się dla dzieci prosty.
Po wyczerpującej pracy uczestnicy udali się na zasłużony poczęstunek, po którym wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez nauczycieli szkoły w Dargobądzu.
W IX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla klas trzecich najlepszymi okazali się:
Antoni Felisiak (szkoła Wolin) - I miejsce
Piotr Łukjaniec (szkoła Dargobądz) i Maja Gabryszak (szkoła Wolin ) – II miejsce
Martyna Wiśniewska ( szkoła Ładzin) – III miejsce.

Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że różnice punktowe uzyskane przez uczestników były bardzo niewielkie co świadczy o ich dobrej znajomości reguł ortograficznych. Gratulujemy nauczycielom znakomitego przygotowania uczniów .

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom a w szczególności Panu Burmistrzowi-Eugeniuszowi Jasiewiczowi, Radzie Rodziców PSP w Dargobądzu dzięki którym można było ufundować wartościowe nagrody dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników i podjąć ich smacznym poczęstunkiem.

Zapraszamy serdecznie uczniów tegorocznych klas drugich do udziału w X jubileuszowej edycji konkursu już w następnym roku.


B.Gołębiowska


Zdjęcia
proszę kliknąć poniżej "Czytaj więcej"


Kiermasz Wielkanocny
Dnia 17 kwietnia w Wolinie odbył się
„KIERMASZ WIELKANOCNY”
w którym udział wzięło Sołectwo Dargobądz
oraz dzieci z tutejszego Ośrodka Kultury.
Wystawiliśmy na sprzedaż różne stroiki i ozdoby świąteczne.
Jednak największym powodzeniem cieszył się
„symboliczny zielony owies”,
a także ciasta domowego wypieku.

Słodkie pyszności przygotowały panie:

• Krystyna Kozłowska
• Sabina Szczęsna
• Barbara Wieczorek.

Za urozmaicenie i udział w kiermaszu
serdecznie dziękujemy.

Rada Sołecka
Sołtys Dargobądza Irena Boniecka
Spotkanie Wielkanocne
"SPOTKANIE WIELKANOCNE"

Dnia 16 kwietnia 2014 roku Wiejski Ośrodek Kultury we współpracy z Biblioteką w Dargobądzu zorganizował "Spotkanie Wielkanocne". Po przywitaniu i złożeniu życzeń wielkanocnych przez kierowniczkę WOK, Sołtys Dargobądza pani Irena Boniecka symbolicznie podzieliła się jajkiem z obecnymi. W spotkaniu oprócz mieszkańców Dargobądza gościliśmy delegację zespołu akordeonowego ze Szwecji, który wystąpi u nas w maju.
W czasie spotkania można było skosztowć dania na gorąco, zimnych przystawek oraz babeczek, a także nabyć wykonane w Wiejskim Ośrodku Kultury ozdoby i dekoracje świąteczne.
Nagrodzono Alę Kowalską, Jessicę Chomań i Sylwię Michałowską za udział w konkursie świątecznym. Wszystkie pisanki miały swój urok i było widać, że dziewczynki włożyły w nie dużo pracy, dlatego zostały ocenione jednakowo.
Dziękuję Wszystkim za udział w tym wydarzeniu oraz pani dyrektor OKG Wolin za sfinansowanie spotkania
i nagród w konkursie na "Najładniejszą Pisankę".

Mirosława Zielińska
Więcej zdjęć proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"
Postawa godna uznania


Prospołeczna postawa Pana Sylwestra Jankowskiego została doceniona przez włodarzy gminy.
My również dołączamy się do poniższych podziękowań!Nowy administrator strony

Mam przyjemność poinformować mieszkańców i sympatyków naszej strony internetowej, źe przypadł mi w udziale zaszczyt administrowania domeną założoną przez mojego przyjaciela Zbyszka Ziemiańskiego i inne osoby. Prowadzona przez Niego strona dostarczała nam przez kilka lat informacji z życia naszej wspólnoty i wydarzeń w naszym sołectwie i nie tylko.
Zapraszam wszystkie chętne osoby do współredagowania strony i przekazywanie publikacji, zdjęć, filmów itp. materiałów dotyczących naszego sołectwa na adres e-mailowy (piotrkochanek@vp.pl) lub osobiście.

Z poważaniem Piotr Kochanek
Dargobądz na wojskowych mapach
Prezentujemy mapę sztabową opisującą Dargobądz i okolicę.

Mapa znaleziona przez naszego użytkownika.Orszak Trzech Króli


6 stycznia w 186 miejscowościach w Polsce i na świecie już po raz szósty
przeszedł Orszak Trzech Króli.

Zapraszamy do sekcji "Artykuly" gdzie znajdą Państwo reportaż oraz do galerii gdzie znajduje się wiele zdjęć.


Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym „Pod Daglezją”
22.01 br. w Punkcie Przedszkolnym „Pod Daglezją” uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z najmłodszej grupy zaprosiły swoje ukochane babcie i dziadków, aby poprzez piosenki i wierszyki powiedzieć jak bardzo ich kochają.


Więcej zdjęć oraz krótką relację znajdziecie Państwo w artykule,

proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"
Strona 6 z 7 << < 3 4 5 6 7 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie