Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 22.09.2019 23:20:11
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Bal Noworoczny


Dnia 24 stycznia 2015 roku w Dargobądzu odbył się bal noworoczny dla dzieci, babć i dziadków.
Impreza rozpoczęła się występem dzieci z Domu Kultury w Dargobądzu. Wiersze i piosenki dla babć i dziadków przygotowała pani kierownik WOK Mirosława Zielińska.
Zabawę przy muzyce i konkursy zapewnili państwo Krzysztof i Ula z Goleniowa (zespół "Kris").
Obfity poczęstunek i paczki dla dzieci od 0-15 lat zapewniła rada sołecka i sołtys dargobądza z dochodu z zabawy sylwestrowej.

Sołtys Irena Boniecka

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Orszak Trzech Króli


W dniu 6 stycznia 2015 roku w Wolinie przeszedł Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie uczestniczyli mieszkańcy gminy Wolin. W kolegiacie p.w. św. Mikołaja uroczystości uświetnili swoimi jasełkami nasi dargobądzcy aktorzy.
autor: Piotr Kochanek
Nasze boisko


Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Dargobądzu to bardzo operatywna grupa. W ciągu ostatnich dwóch lat Rodzice i Nauczyciele pozyskiwali środki na utworzenie placu zabaw przy szkole. Udało się. Plac powstał i co roku powiększa się o kolejne urządzenia do zabawy. Kolejnym celem jaki postawiła sobie Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców jest zagospodarowanie terenów zielonych wokół szkoły, stworzenie dobrego boiska do piłki nożnej, bieżni do biegów i bieżni do skoku w dal.
W dniu 26 października 2014 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Dargobądzu stawili się ojcowie, dziadkowie, nauczyciele oraz młodzież z naszej miejscowości. Zgodnie z priorytetami, ustalonymi w tym roku przez Radę Rodziców rozpoczęto prace mające na celu modernizację nawierzchni boiska do piłki nożnej, przygotowanie miejsca pod bieżnię i bieżni do skoków w dal. Rodzice usunęli betonowe krawężniki z obwodu boiska i starej bieżni, wywieziono wykopany gruz i zaorano pas zieleni przeznaczony pod obie bieżnie. Za realizację tych ostatnich zadań serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Marchewie i Panu Janowi Ganowi.
Przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Kozłowski i dyrektor szkoły - Jolanta Ziemiańska serdecznie dziękują Wszystkim za pomoc w wykonaniu prac przygotowawczych.

J.Ziemiańska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Powitanie jesieni

„Powitanie Jesieni w Dargobądzu”

Dnia 20 września Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował dla dzieci i młodzieży „Powitanie Jesieni”, które tym razem rozpoczęliśmy od poczęstunku. Następnie zostały przeprowadzone konkursy sprawnościowe oraz konkurs plastyczny pt. „Jesienny krajobraz”. Dzieci i młodzież wykonywały prace plastyczne na kartkach z użyciem kredek. Najładniejszą w grupie dzieci do 7 lat okazała się praca Leny Halinowskiej, a w grupie starszej Sylwii Michałowskiej.
Dziękuję Ośrodkowi Kultury Gminy Wolin za sfinansowanie imprezy
oraz pani sołtys Irenie Bonieckiej za udostępnienie sali i pomoc w czasie spotkania.

M. Zielińska

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Pożegnanie wakacji

W niedzielę 31 sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu odbyło się „Pożegnanie Wakacji”. Zdaje się, że tak niedawno je witaliśmy,a tu kolejne mamy już za sobą.
Pani Sołtys w imieniu Swoim, Rady Sołeckiej oraz Wiejskiego Ośrodka Kultury przywitała Wszystkich i życzyła udanej zabawy.
W czasie imprezy można było potańczyć, skosztować wspaniałych ciast domowego wypieku oraz uczestniczyć w wielu konkursach.
Spotkanie zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego oraz przez Ośrodek Kultury Gminy w Wolinie.

Sołtys, Rada Sołecka, Wiejski Ośrodek Kultury

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Dożynki sołeckie

Dożynki Sołeckie 2014


W minioną sobotę 30 sierpnia w Dargobądzu odbyły się „Dożynki Sołeckie”.

Obchody Święta Plonów rozpoczęły się, po uroczystym przeniesieniu wieńca dożynkowego ze Świetlicy Wiejskiej do kościoła, Mszą Świętą Dziękczynną celebrowaną przez Ks. Prałata Jana Ubermana. Pod koniec nabożeństwa tradycyjnie rozdano wśród zgromadzonych chlebki, które w tym roku przygotowała pani Krystyna Kozłowska. Następnie udaliśmy się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie odbyła się biesiada dożynkowa dla wszystkich mieszkańców Sołectwa Dargobądz oraz zaproszonych gości. W uczcie udział wzięło ok. 100 osób.

W obchodach dożynkowych gościliśmy m.in. burmistrza Wolina pana Eugeniusza Jasiewicza, z-cę burmistrza pana Ryszarda Mroza z małżonką, przewodniczącego Rady Gminy pana Jana Frankowskiego, proboszcza parafii wolińskiej księdza Kanonika Leszka Koniecznego, księdza Prałata Jana Ubermana oraz panią Marzenę Mróz z Lokalnej Grupy Działania w Wolinie.

Podczas biesiady umilali nam czas swoimi występami kabaret „Hej” z Ładzina oraz „Kapela Ostromice”.

Dziękujemy wszystkim za udział w „Dożynkach Sołeckich”, a artystom za wspaniałe występy.

W organizowaniu święta plonów pomagali:

1. Anna Gan
2. Sabina Szczęsna,
3. Łucja Tokarz,
4. Krystyna Kozłowska,
5. Zenon Kozłowski,
6. Helena Szałkowska,
7. Władysława Soroczyńska,
8. Wiktoria Gawor – Kudej,
9. Barbara Ułanowicz,
10. Julianna Spallek,
11. Józef Jankowski,
12. Barbara Wieczorek,
13. Ireneusz Szuliński,
14. Regina Jabłońska,
15. Elżbieta Lewandowska,
16. Ewa Jankowska,
17. Sylwester Jankowski,
18. Jerzy Kapica,
19. Monika Kapica,
20. Marcel Szuliński,
21. Aneta Halinowska,
22. Andżelika Marchewa,
23. Andrzej Fecak,
24. Aleksandra Kochanek.

Za co organizatorzy serdeczne im dziękują i proszą o dalszą współpracę.

Sołtys i Rada Sołecka, OSP Dargobądz, WOK Dargobądz.

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"Dzień Matki i Dziecka

Dnia 30 maja odbyła się impreza w świetlicy w Dargobądzu z okazji dnia Matki i Dziecka oraz oddanie do użytku najmłodszym mieszkańcom sołectwa placu zabaw.
Wstęgę przeciął Pan burmistrz Ryszard Mróz, Panie: Irena Boniecka-sołtys, Jolanta Ziemiańska-dyrektor PSP w Dargobądzu, Ewa Jankowska-Rada Sołecka, Pan Sylwester Jankowski i mały Miłosz Paszek.
Mieszkańcy sołectwa mieli zaszczyt gościć Kapelę Akordeonistów ze Szwecji. Poczęstunek zapewniła sołtys i Rada Sołecka z funduszu sołeckiego.
Występ dzieci, dekorację i nagrody przygotowała Pani Mirosława Zielińska- WOK oraz Pani Ewa Styczeń- biblioteka.
Słodkości na stole to dzieło naszych gospodyń Pań:
- Sabina Szczęsna
- Barbara Ułanowicz
- Krystyna Kozłowska
- Wiktoria Kudej
- Barbara Wieczorek
- Ewa Styczeń
Zabawa była świetna, najbardziej zadowolone były dzieci i mamy. I o to chodziło!
Serdecznie dziękujemy za udział.

Sołtys Irena Boniecka, Ewa Jankowska, Aldona Rutowicz-Rada Sołecka

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"Konkurs Piosenki Dziecięcej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu już od sześciu lat jest organizatorem Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „O złotą nutkę”. Tegoroczna edycja odbyła się 14 maja o godz. 10:00 w Wolińskim Dworku. W konkursie wzięły udział najpiękniej śpiewające dzieci Gminy Wolin wyłonione w eliminacjach w swoich placówkach.
Jury, w skład którego, jak co roku weszli: aktorzy Pogotowia Teatralnego – Państwo Joanna i Tomasz Jankiewiczowie oraz Iwona Wojda – organizator konkursu z ramienia szkoły, stwierdziło zgodnie, że każdy z uczestników zasłużył na wyróżnienie i nagrody. Dzięki p. Burmistrzowi Eugeniuszowi Jasiewiczowi, wsparciu Rady Rodziców PSP Dargobądz, przyjaciołom szkoły: Fundacji „Pogotowie Teatralne, p. Beacie Mularczyk,
p. Agnieszce Szambelan, p. Andrzejowi Woroniakowi mogliśmy nagrodzić wszystkich wykonawców oraz integrować się przy słodkim poczęstunku.
Bez Państwa pomocy organizacja konkursu nie byłaby możliwa, dlatego składam serdeczne podziękowania za wkład włożony na rzecz rozwoju talentów dzieci naszej gminy.
Żadna ze sztuk nie daje tylu możliwości rozwijania zdolności twórczych, jak właśnie muzyka. Zajęcia muzyczne wspierają rozwój psychiczny, emocjonalny, społeczny, intelektualny i fizyczny dzieci, dlatego dziękuję wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.


Oto laureaci VI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „O złotą nutkę” :
kategoria kl. "0":
I m. - Gabriela Sobańska (PSP Dargobądz)
II m. - Michał Romaniuk (PSP Wolin)
III m. - Martyna Brzezicka (Przedszkole Wolin)

kategoria kl. I-III:
I m. - Oliwia Ozych (PSP Wolin)
II m. - Martyna Dajlid (PSP Kołczewo)
III m. - Natalia Jamrożek (PSP Dargobądz)

kategoria IV-VI:
I m. - Paulina Szydlewska (PSP Troszyn)
II m. - Aleksandra Śrudkowska (PSP Wolin)
III m. - Gabriela Turek (PSP Dargobądz)
IV m. - Natalia Tatar (PSP Kołczewo)

GRATULUJEMY!

Iwona Wojda

Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"Montaż słowno-muzyczny JP II

Montaż słowno-muzyczny pt.: „Droga do świętości papieża Jana Pawła II” wykonaniu uczniów z Dargobądza

Niedawno obchodziliśmy wielką uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Nasz ukochany Ojciec Święty, Papież Polak, należy już do grona Świętych
w niebie i jest dla nas wzorem do naśladowania.
Każdy na swój sposób pragnął podziękować Panu Bogu za dar tego niezwykłego Człowieka w dziejach Polski i świata. Grupa uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli PSP w Dargobądzu pod kierunkiem p. Iwony Wojdy przygotowała montaż słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną pt. „Droga do świętości Jana Pawła II”. Występ odbył się w wolińskiej kolegiacie w dzień poprzedzający kanonizację, tuż po mszy św. odprawionej przez ks. Wikarego Macieja Babickiego. Ksiądz Dziekan Leszek Konieczny serdecznie podziękował za przygotowanie tego występu oraz za wspólną modlitwę. Wcześniej, 2 kwietnia, przedstawienie było również zaprezentowane mieszkańcom naszej gminy w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego montażu. oraz mieszkańcom naszej parafii, którzy włączyli się we wspólne przeżywanie tego wspaniałego czasu.
Zachęcam do obejrzenia występu na stronie: www.szkola-dargobadz.webnode.com.
Iwona Wojda


Galeria zdjęć proszę kliknąć poniżej "Czytaj więcej"


Akademia w WOK Dargobądz

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.


W sobotę 3 maja 2014 roku o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Dargobądzu odbyła się coroczna akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. oraz 10 lat Polski w Unii Europejskiej.
Uroczystość została zorganizowana przez Wiejski Ośrodek Kultury, Bibliotekę, Panią Sołtys oraz Radę Sołecką w Dargobądzu.
W spotkaniu patriotycznym udział wzięli organizatorzy, ksiądz prałat Jan Uberman oraz mieszkańcy Dargobądza i Karnocic.
Część artystyczna przeplatana była informacjami historycznymi oraz utworami literackimi o Konstytucji 3 Maja i Unii Europejskiej. Ważnym i podniosłym momentem uroczystości było odśpiewanie przez Wszystkich Hymnu Państwowego, co zaakcentowało patriotyzm, tak ważny w dzisiejszych czasach.
Ksiądz Prałat nawiązał do kultu Matki Bożej, który pozostawił niezatarty ślad w polskiej kulturze, historii, obyczajach, tradycji oraz tożsamości narodowej.
Świętując, to wydarzenie historyczne nawiązujemy do tradycji z naszej własnej historii i uczymy młode pokolenie miłości do Ojczyzny z myślą, że będzie nas dobrze reprezentowało w zjednoczonej Europie.

Ewa Styczeń
Mirosława Zielińska.

Aby zobaczyć zdjęcia z akademii proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"

Występy z okazji kanonizacji JP II w Wolinie

W dniu 26 kwietnia 2014r. w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie miało miejsce uroczyste przedstawienie słowno-muzyczne z okazji kanonizacji papieża polaka Jana Pawła II pt.

"Droga do świętości papieża Jana Pawła II"


W przedstawieniu pod kierunkiem Iwony Wojdy udział wzięli uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu. Wcześniej 2 bm. przedstawienie było również zaprezentowane mieszkańcom naszego sołectwa w kościele pw Matki Boskiej Częstochowskiej w Dargobądzu.autor: Piotr Kochanek
Strona 6 z 8 << < 3 4 5 6 7 8 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie