Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Strona Główna · Artykuły · Galeria · Ciekawe linki · 23.02.2020 00:17:11
EU
Herb Sołectwa

Rada Sołecka
Trasy Nordic Walking
dargobądzkie filmy
Witamy
Strona sołectwa Dargobądz (wioski Dargobądz, Karnocice i Sułomino)w gminie Wolin w naszym zamyśle ma być miejscem wymiany informacji o wszystkich ciekawych i interesujących mieszkańców sprawach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, do umieszczania na stronie zdjęć i tekstów.

Spotkanie Wielkanocne
"SPOTKANIE WIELKANOCNE"

Dnia 16 kwietnia 2014 roku Wiejski Ośrodek Kultury we współpracy z Biblioteką w Dargobądzu zorganizował "Spotkanie Wielkanocne". Po przywitaniu i złożeniu życzeń wielkanocnych przez kierowniczkę WOK, Sołtys Dargobądza pani Irena Boniecka symbolicznie podzieliła się jajkiem z obecnymi. W spotkaniu oprócz mieszkańców Dargobądza gościliśmy delegację zespołu akordeonowego ze Szwecji, który wystąpi u nas w maju.
W czasie spotkania można było skosztowć dania na gorąco, zimnych przystawek oraz babeczek, a także nabyć wykonane w Wiejskim Ośrodku Kultury ozdoby i dekoracje świąteczne.
Nagrodzono Alę Kowalską, Jessicę Chomań i Sylwię Michałowską za udział w konkursie świątecznym. Wszystkie pisanki miały swój urok i było widać, że dziewczynki włożyły w nie dużo pracy, dlatego zostały ocenione jednakowo.
Dziękuję Wszystkim za udział w tym wydarzeniu oraz pani dyrektor OKG Wolin za sfinansowanie spotkania
i nagród w konkursie na "Najładniejszą Pisankę".

Mirosława Zielińska
Więcej zdjęć proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"
Postawa godna uznania


Prospołeczna postawa Pana Sylwestra Jankowskiego została doceniona przez włodarzy gminy.
My również dołączamy się do poniższych podziękowań!Nowy administrator strony

Mam przyjemność poinformować mieszkańców i sympatyków naszej strony internetowej, źe przypadł mi w udziale zaszczyt administrowania domeną założoną przez mojego przyjaciela Zbyszka Ziemiańskiego i inne osoby. Prowadzona przez Niego strona dostarczała nam przez kilka lat informacji z życia naszej wspólnoty i wydarzeń w naszym sołectwie i nie tylko.
Zapraszam wszystkie chętne osoby do współredagowania strony i przekazywanie publikacji, zdjęć, filmów itp. materiałów dotyczących naszego sołectwa na adres e-mailowy (piotrkochanek@vp.pl) lub osobiście.

Z poważaniem Piotr Kochanek
Dargobądz na wojskowych mapach
Prezentujemy mapę sztabową opisującą Dargobądz i okolicę.

Mapa znaleziona przez naszego użytkownika.Orszak Trzech Króli


6 stycznia w 186 miejscowościach w Polsce i na świecie już po raz szósty
przeszedł Orszak Trzech Króli.

Zapraszamy do sekcji "Artykuly" gdzie znajdą Państwo reportaż oraz do galerii gdzie znajduje się wiele zdjęć.


Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym „Pod Daglezją”
22.01 br. w Punkcie Przedszkolnym „Pod Daglezją” uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z najmłodszej grupy zaprosiły swoje ukochane babcie i dziadków, aby poprzez piosenki i wierszyki powiedzieć jak bardzo ich kochają.


Więcej zdjęć oraz krótką relację znajdziecie Państwo w artykule,

proszę kliknąć przycisk "Czytaj więcej"
Powitanie ks. Prałata w Dargobądzu
W niedzielę 20 października podczas Mszy św. w kościele pw. MB Częstochowskiej w Dargobądzu, odbyło się oficjalne powitanie Księdza Prałata Jana Ubermana, który z upoważnienia Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego pełnić tu będzie posługę kapłańską.
W imieniu mieszkańców sołectwa Dargobądz, ks. Prałata serdecznie powitali przedstawiciele Rady Parafialnej. Ks. Prałat, przyjął klucz do bram kościoła i tym samym objął symboliczną pieczę nad tutejszym kościołem.
Życzono ks. Prałatowi błogosławieństwa Bożego oraz mocy Ducha Świętego na każdy dzień, ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra miejscowej wspólnoty. Zapewniono, że może liczyć na pomoc i należyte wsparcie.
Przyłączamy się do życzeń wypowiedzianych podczas powitania. Od siebie, życzymy jeszcze ks. Prałatowi dużo zdrowia i dobrego samopoczucia w naszej społeczności.
Szczęść Boże!
J.Ziemiańska

Image Hosted by ImageShack.us


Mamy plac zabaw!
W Szkole Podstawowej w Dargobądzu w miniony wtorek zainstalowano pierwsze urządzenia na tworzonym placu zabaw. Przez cały miniony rok szkolny i wakacje prowadzono szereg działań w celu pozyskania środków na organizację placu zabaw przy szkole. Zorganizowano kiermasze ozdób i kartek świątecznych , zbiórkę złomu, poszukiwano sponsorów. I udało się. Jest plac zabaw dla dzieci. Rada pedagogiczna, rada rodziców i oczywiście dzieci pragną wyrazić gorące i serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe, umożliwiające wyposażenie naszego placu zabaw. W szkole mamy obecnie w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III ponad 70 dzieci. Stworzenie im odpowiedniego miejsca do zabawy było wielkim wyzwaniem dla szkoły . Dziękujemy!
Jolanta Ziemiańska

Dargobądz dawniej
W trakcie prac rozbiórkowych pan Piotr Zieliński natrafił na bardzo ciekawy eksponat. Jest to szyld zakładu fryzjerskiego (gromadzkiego - jak było to nazwane), który działał w naszej wiosce. Kiedyś było łatwiej, nie trzeba było się umawiać w odległych Międzyzdrojach czy Wolinie, wszystko było na miejscu.

DODAWANIE MATERIAŁÓW
Jeżeli chcecie przesłać zdjęcie lub artykuł, to można zrobić to też poprzez skrzynkę e-mail podaną w "Kontakt". Zdjęcia powinny mieć wielkość mniejszą od 1,5 megabajta
Strona 8 z 8 << < 5 6 7 8
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
mapka
GPS N: 53° 52' 17" E: 14° 32' 6"

Dargobądz
pogoda w Dargobądzu
<
Harmonogram odbioru odpadów
licznik odwiedzin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie