Ferie w WOK 2016
Dodane przez Administrator dnia 28 luty 2016 15:06

Ferie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu.

Wiejski Ośrodek Kultury w Dargobądzu zorganizował ferie dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00.
Uczestnicy brali udział w takich formach aktywności jak: „kreatywne ferie”, zabawy kulinarne, zabawy integracyjne, gry stolikowe i komputerowe, układanie puzzli, rozgrywki w „Piłkarzyki”, warcaby, remika liczbowego i grę komputerową, dyskoteka z okazji „Walentynek”, warsztaty kuglarskie oraz prelekcja.
W ramach „kreatywnych ferii” wykonane zostały prace plastyczne pt. „Bałwanki”, zimowe witraże z papieru, motywy plastyczne techniką „Iris holding”, zimowe zakładki do książek, prace z masy solnej, techniką decoupage ozdobione zostały serca styropianowe oraz podkładki z papierowej wikliny, ulepione zwierzątka z plasteliny.
W tłusty czwartek zajadaliśmy się faworkami.
Podczas zabaw kulinarnych młodzi cukiernicy zrobili oponki i orzeszki.
Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami kuglarskimi, które poprowadził Klaun Tomi. Dzieci i młodzież wykonali m.in. własne piłki do żonglowania, piramidy akrobatyczne, żonglowali, jeździli na mini rowerze, ćwiczyli na równoważni ...
Podczas zajęć odbyły się rozgrywki w remika liczbowego i warcaby oraz turniej w „Piłkarzyki”, w którym I - sze miejsce zajęła Ala Kowalska, II – Sylwia Michałowska, III – Gabrysia Michałowska. Dziewczyny otrzymały nagrody rzeczowe.
W piątek odbyło się zakończenie ferii zwieńczone konkursem plastycznym pt. „Najfajniejsze zajęcia w czasie ferii”, rozgrywkami w paintball oraz wręczeniem nagród za aktywność w czasie zajęć.
W tym dniu odbyła się też prelekcja wygłoszona przez panią z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim na temat dopalaczy dla młodzieży, a dla dzieci na temat zdrowego odżywiania.
W czasie ferii w naszym ośrodku kultury z różnych form zajęć skorzystało razem ponad 30 młodszych i starszych dzieci.
W każdym dniu był poczęstunek (ciastka, owoce, napoje).
Materiały do zajęć, poczęstunek, nagrody sfinansowane zostały przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.Dziękuję wszystkim za udział, a szczególnie tym, którzy pomagali w czasie zajęć, radnej pani Lucynie Siedzielnik za przekazane nagrody, pani Sołtys Irenie Bonieckiej za słodycze, współpracę, udostępnienie i przygotowanie sali oraz poczęstunku na warsztaty kuglarskie.

Mirosława Zielińska
Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"
Rozszerzona zawartość newsa

Zdjęcia: Mirosława Zielińska