Piknik 2019
Dodane przez Administrator dnia 04 czerwiec 2019 22:10

W dniu 01.06.2019 r odbyła się uroczystość w naszej wsi z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca oraz Strażaka.
Całość rozpoczęła występem dzieci z naszej szkoły podstawowej. Zgromadzeni mieszkańcy oraz przybyli goście m.in. Pani Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska, radni Panowie Waldemar Dubrawski i Bogdan Czaplicki nie żałowali braw za wspaniałe przedstawienie.
Po występach odbyła się uroczysta msza św. w intencji zmarłych druhów z naszej OSP. Na tle sztandaru naszej jednostki wdowom po zmarłych kwiaty wręczył radny Marcel Szuliński i sołtys Agnieszka Wischnewska.
Następnie odbył się piknik rodzinny na placu sołeckim gdzie serwowano pyszną grochówkę z wojskowej mobilnej kuchni polowej oraz kiełbaski i kaszankę z grilla. Dzieci brały udział w licznych konkursach i niespodziankach przygotowanych przez organizatorów. Nie zabrakło słodyczy i lodów. Strażacy przygotowali pokaz wydobywania poszkodowanego z samochodu oraz gaszenia pożaru. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem i osobiście spróbować swych sił polewając ze strażackiej sikawki. Dziękujemy strażakom z OSP Lubin za przybycie i udział w pokazach.Szczególnie miłe było przywiezienie przez organizatorów dzieci z Domu Dziecka w Wisełce
Udana impreza zakończyła się późnym wieczorem.
Organizatorami byli: Koło Gospodyń Wiejskich, radny, sołtys i rada sołecka, WOK i OSP Dargobądz.
pk.


Galeria zdjęć proszę kliknąć przycisk poniżej "Czytaj więcej"


Rozszerzona zawartość newsa

Zdjęcia: Aleksandra Kochanek, Piotr Kochanek